Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині відомий український письменник прочитав лекцію про цивілізаційну боротьбу та кризу ідентичності росіян

25 березня у громадському культурно-освітньому просторі Козельщини “Смарт Простір” відомий український письменник, есеїст, художник та влогер, член Українського ПЕН Анатолій Дністровий прочитав лекцію “Русский мир: від ідеї до масових злочинів”.

Захід відбувся у межах проєкту “Інтелектуальні студії у Смарт Просторі”.

Разом зі слухачами Анатолій Дністровий здійснив екскурс у історію ідеї “русского мира”. Сама ідея веде свій початок з царської росії, і головна причина її виникнення – це те, що націєтворний процес у росії не пішов західним шляхом.

“У Європі виникали політичні нації, і головним рушієм націєтворчих процесів стало суспільство. Суспільства поставали проти монархій, бо монархії були реакційними. І в результаті суспільства перемагали”, – розповів спікер.

Напротивагу, у імперії, де декабристський рух програв, створенням політичної нації займався державний апарат.

Також поговорили і про більшовізм та те, як він наслідував ідеї імперії. Анатолій Дністровий також звернув увагу на те, чому проєкт Радянський Союз 2, про який так мріє путін, неможливий.

“Більшовики обманули національні еліти політикою коренізації. Сучасна росія нічого навіть не пропонує національним елітам”, – додав він.

Від більшовиків перейшли й до 90-х років, коли зародилася концепція “русского мира”, в основі якої лежать ще ідеї слов‘янофілів. Лектор розповів про ідеологічну слабкість єльцинської росії, і те, як у відповідь на неї поширилися імперські ідеї ідеолога Дугіна, які путін був вимушений підхопити, щоб утриматися при владі.

Про цивілізаційну боротьбу, ідеологічну основу страшних злочинів росії та кризу ідентичності росіян – прослухайте лекцію.

Перейти до вмісту