Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині лише за останні три дні в екосистемах виникло 123 пожежі

З початку року на Полтавщині виникло 204 пожежі на відкритій території, внаслідок яких вигоріло понад 160 га. Найбільше загорянь зафіксували у Полтавському та Лубенському районах. На паліїв склали 117 адміністративних протоколів.

Про це йшлося 27 березня на апаратній нараді у Полтавській ОВА.

З 15 по 26 березня в області зареєстрували 169 пожеж на відкритій території, повідомив директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОВА Олександр Артеменко.

“Вогнем знищено 127 га. Зокрема, виникли 2 лісові пожежі, внаслідок яких вигоріло 2 га лісової підстилки. Крім цього, виникло три пожежі на сільськогосподарських угіддях — знищено більше 5 га пожнивних залишків. Цього року вже загинула людина”, – зазначив він.

Основною причиною виникнення пожеж в екосистемах Олександр Артеменко назвав порушення правил пожежної безпеки, випалювання сухої рослинності, недотримання заходів пожежної безпеки під час проведення польових робіт.

Начальник Головного управління ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб поінформував, що з початку року сталося дві лісові пожежі на площі понад 2 га.

“З початку року в області зареєстрували більше 204 пожеж сухої рослинності на площі понад 160 га та дві лісові пожежі на площі — понад 2 га. Найбільше пожеж сталося у Лубенському районі (52), у Полтавському (69), у Кременчуцькому (33) та Миргородському (30). Лише за останні три дні в екосистемах Полтавщини виникло 123 пожежі”, – розповів Володимир Салогуб.

Також наголосив, що вже склали 117 протоколів. Зокрема, 79 – за статтею 75 Кодексу України про адміністративне правопорушення. 37 — за статтею 77-1 та один — за статтею 77.

Начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини Роман Ніколаєнко додав, що з початку березня за статтею 152 Кодексу України склали 41 адміністративний протокол.

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін закликав прийняти рішення та заходи щодо дотримання пожежної безпеки.

“Більше 204 пожеж в екосистемах. Люди продовжують спалювати сміття та суху рослинність, чим наносять шкоду екології. Крім того, маємо втрати й серед людей. Тому, хочу акцентувати увагу на це питання. Потрібно прийняти відповідні рішення та заходи щодо дотримання пожежної безпеки”, – зазначив Дмитро Лунін.

Довідково. Відповідно до статті 77-1 та статті 175 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень; для посадових осіб – від 15300 до 21 420 гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або до 5 років обмеження чи позбавлення волі.

А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.

Перейти до вмісту