Ви тут:
Суспільство Україна 

Митрополит Епіфаній спростував інформацію про закриття монастиря в Лаврі

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у своєму зверненні до братії Києво-Печерської Свято-Успенської Лаври та громадськості заявив, що про закриття монастиря в Лаврі та припинення в ньому молитви не йдеться

Про це повідомиляє пресслужба Православної церкви України.

“У зв’язку з подіями, пов’язаними зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою, вважаю за необхідне дати пояснення щодо низки питань. В жодному разі не йдеться про закриття цього монастиря, припинення в ньому молитви, богослужінь, чернечого життя. Порівняння нинішніх подій із минулими гоніннями комуністичної влади на церкву загалом та двократним закриттям монастиря зокрема – безпідставна маніпуляція”, – ідеться у повідомленні.

За його словами, протягом тривалого часу церква та українська держава, і суспільство намагалися спонукати керівництво московського патріархату в Україні остаточно припинити підлеглість російському центру, який цілком перебуває під контролем кремлівської адміністрації та використовується як знаряддя гібридної агресії проти України.

“У відповідь всі побачили не лише спробу ввести в оману державу та суспільство декларуванням відокремлення від московського патріархату при фактичному збереженні підпорядкування йому”, – зазначив Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ зокрема закликав братію Лаври “сприяти процесу звільнення від московського ярма”.

“Ми маємо єдину православну віру та належимо до єдиної церкви Христової. Московська духовна влада в Україні є неканонічною, і всі бачать, як кремль використовує її проти українського народу. Лавра не повинна бути інструментом боротьби проти України, але навпаки – місцем молитви, побожного чернечого життя в дусі отців та подвижників минулого, місцем, яке духовно надихатиме наших співгромадян у ці важкі часи”, – наголосив він.

Система Orphus Поделиться на fb