Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Коли і як перерахують пенсії для працюючих пенсіонерів: роз’яснення Пенсійного фонду

Нині на Полтавщині налічується 410,5 тис. осіб пенсійного віку. Майже 100 тисяч з них продовжують працювати.

Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Кожні два роки пенсіонери, які продовжують офіційно працювати, тобто за них сплачено або вони сплатили єдиний внесок; набувають право на перерахунок пенсії з 1 квітня. Право на перерахунок пенсії визначає страховий стаж, зафіксований на 1 березня року, в якому він проводиться.

Для перерахунку виплат працюючих пенсіонерів обов’язковими є такі умови:

– пенсія призначена за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

– набули не менше 24-х місяців страхового стажу;

– набули менше 24-х місяців страхового стажу, але після призначення пенсії пройшло не менше двох років.

Цьогоріч перерахунок буде проведений після надходження до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей про нарахування та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за І квартал 2023 року, тобто, після 10 травня.

Для того, щоб знайти для пенсіонера найбільш вигідні умови, перерахунку підлягатимуть пенсійні виплати за двома напрямками – або лише з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або – у разі доцільності – з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього
перерахунку) пенсії.

За прогнозними підрахунками, на Полтавщині перерахують понад 40 тис. пенсій. Виплата перерахованих пенсій буде проводитись у червні з доплатою за квітень і травень.

Перейти до вмісту