Ви тут:
Суспільство Україна 

“Гроші ходять за людиною” – новий принцип навчання безробітних

24 березня на засіданні Кабінету міністрів України уряд затвердив Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним не тільки нових навичок, а й нового місця проживання.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

“Новий порядок передбачає здійснення професійного навчання безробітних за принципом «гроші ходять за людиною”. Безробітні зможуть самостійно обирати заклад освіти для проходження професійного навчання та у разі потреби місце проживання у період навчання. Впевнена, що це має позитивно вплинути на ринок праці і знизить кількість безробітних”, – пояснила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Зарахування до закладів освіти та навчання в них, а також забезпечення місцем проживання буде здійснюватися на підставі сертифікату на навчання та сертифікату на проживання у період навчання.

Крім того, передбачена можливість вибору безробітним місця навчання у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування. Це дозволить скоротити терміни навчання і витрати на навчання, сприятиме працевлаштуванню безробітних та їх адаптації на робочому місці.

Ще одним нововведенням стало те, що роботодавцям надано можливість здійснювати попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання на робочому місці або навчатися за дуальною формою, перед отриманням ними сертифікатів на навчання.

 

 

Фото: ілюстративне

 

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту