Ви тут:
Спорт Суспільство 

“Формула-1: Перес переміг на Гран-прі Саудівської Аравії, але Ферстаппен зберігає лідерство у чемпіонаті

Гонщик Red Bull Racing Серхіо Перес виграв перегони Гран Прі Саудівської Аравії та втримав позаду себе напарника Макс Ферстаппена. Третім став ветеран перегонів Алонсо.

Джерело: f1-ukraine

Фернандо Алонсо майже ідеально почав гонку й вже у першому повороті обійшов Серхіо Переса. Проте майже одразу з’явилось повідомлення, що іспанець неправильно розташував свій болід на старті й пізніше йому було призначено штраф у 5 секунд.

На третій позиції залишився Джордж Расселл, а Ленс Стролл обійшов Карлоса Сайнса й став 4-м. Найбільше постраждав Оскар Піастрі, який зламав переднє крило, й після піст-стопу став останнім поруч із Норрісом.

Лише на 14-му колі Стролл відвідав бокси й отримав Hard, й таким чином Сайнс вийшов на 4-е місце. Леклер та Ферстаппен, попередньо випередивши Окона, стали 5-м та 6-м. В цей момент Макс відстав від напарника на 21 секунду. 

Сайнс змінив гуму на 16-му колі й зміг випередити Стролла, коли повернувся 9-м на трасу (також на Hard). 

На 17-му колі в бокси заїхав Леклер й перейшов також на Hard. При цьому монегаск також виїхав попереду Стролла. 

Проте позиція канадця вже не була важливою, адже він був змушений зупинитись на треку за наказом команди. Вочевидь, перегрів на старті все ж дався в знаки.
Деякий час здавалось, що Хемільтон зможе наздогнати Ферстаппена, який застряг за Расселом, проте як тільки увімкнули DRS, Макс впевнено пройшов Джорджа, а потім й Фернандо.

Наступними колами фактично розгорнулась боротьба напарників: Перес намагався не підпустити Ферстаппена ближче 5 секунд, а Расселл не хотів пропускати Хемільтона, який був на м’якішій гумі й обидва намагались дотягнутись до третього місця Алонсо.
За десять кіл до фінішу гонщики Red Bull Racing вирішили підвищити інтригу й почали по черзі повідомляти про технічних гремлінів у боліді: Ферстаппену не подобався шум, а Пересу “довга” педаль гальм. 

В цей же час Алонсо відстав від лідера на 15 секунд, а ситуація між Расселом та Хемільтоном стабілізувалась у вигляді розриву в 3 секунди. Гонщики Mercedes не могли кинути виклик єдиному боліду Aston Martin. 

За 5 кіл до фінішу команда Red Bull Racing викликала деяке непорозуміння у Переса, коли мексиканця попросили їхати повільніше (мабуть аби зберегти машину й мотор). Проте, з цих перемовин Перес зрозумів, що Ферстаппен не збирається скидати темп й попередив команду, що він боротиметься лише за перемогу.
Перес зміг втримати відрив до самого фінішу й ледь не очолив особистий залік серед пілотів, але Ферстаппен на останньому колі здобув очко за найшвидше коло. 

Таким чином, Серхіо Перес здобув п’яту перемогу в Ф1, а Ферстаппен допоміг команді отримати дубль.
Алонсо фінішував третім на подіумі, хоча на фініші був змушений додати швидкості, аби можливий штраф у 5 секунд не позбавив його третього місця. Під час відбування першого штрафу, команда доторкнулась до боліда й це ще може вплинути на кінцевий результат. 

Після фінішу стало відомо, що Алонсо отримав 10 секундний штраф й втратив подіум.
Проте ще пізніше команда скористалась правом на перегляд рішення й було вирішено повернути іспанцю третє місце.

 

Фото: Motorsport

Система Orphus Поделиться на fb