Ви тут:
Культура Суспільство 

Фільм “Я і Фелікс” покажуть на Міжнародному кінофестивалі Movies that Matter в Гаазі

Фільм “Я і Фелікс” Ірини Цілик покажуть на Міжнародному кінофестивалі Movies that Matter в Гаазі. На фестивалі відбудеться нідерландська прем’єра стрічки виробництва кінопродакшену ForeFilms, продюсерів Володимира Яценка та Анни Яценко. 

Про це повідомили в Держкіно. 

Фільм “Я і Фелікс” (міжнародна назва “Rock. Paper. Grenade”) розповідає про хлопця Тимофія, що росте у провінційному українському місті в 1990-ті роки. Його сім’я – це вічно втомлена мама, переважно відсутній батько і бабуся, що має дивного бойфренда на ім’я Фелікс. Колишній контррозвідник, ветеран війни в Афганістані, Фелікс має ПТСР і є алкоголіком. Але коли він тверезий, це найбільш розумна і харизматична людина з усіх, кого Тимофій знає.

«Я і Фелікс» — це тепла і зворушлива історія про дорослішання, перші уроки доброти й жорстокості, підліткове кохання, зради та, передусім, про стосунки дітей і надломлених непростими часами дорослих.

Головні ролі у фільмі зіграли український письменник Юрій Іздрик, а також 10-річний Андрій Чередник (син Ірини Цілик і Артема Чеха) та 17-річний Владислав Балюк.

Світова прем’єра стрічки, знятої за мотивами автобіографічного роману Артема Чеха “Хто ти такий?”, відбулась на Варшавському міжнародному кінофестивалі, а національна – в межах українського конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.

Кінофестиваль про права людини Movies that Matter щорічно проходить в Гаазі, Нідерланди. Організатори впевнені, що кіно як вид мистецтва має неабиякий вплив на суспільство, тож в свої програми обирають фільми, які висвітлюють тему прав людини та людської гідності. Цьогоріч добірка фестивалю включає фільми, в яких фігурують наративи, пов’язані з Україною та Іраном. Загалом в програмах Movies that Matter представлено понад 80 робіт з різних країн.

15-й Міжнародний кінофестиваль Movies that Matter пройде 24 березня — 1 квітня 2023 року в Гаазі.

Кінопродюсерська компанія ForeFilms була заснована у 2020 році Володимиром Яценком та Анною Яценко з фокусом на виробництво авторських фільмів. Всі фільми цієї продюсерської компанії мали свої прем’єри на кінофестивалях класу А.

Фото: Держкіно

Перейти до вмісту