Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Дослідник розробив гаджет, який здатний зчитувати біосигнали мозку

Проєкт під назвою PiEEG розроблений для доступного, але надзвичайно точного зчитування біосигналів мозку — це, свого роду, гаджет для електроенцефалографії (ЕЕГ), електроміографії (ЕМГ) і електрокардіографії (ЕКГ), який не поширює інфекції для досягнення своєї мети. Також пристрій не потребує інвазивного втручання.

Джерело: itc.ua.

Щоб створити готовий продукт дослідник розпочав краудфандингову кампанію із залучення $4000 — на момент написання статті до проєкту долучились 19 спонсорів і його фінансування нині становить 176% (зібрано $7050).

PiEEG використовує плату розширення для Raspberry Pi 3 або Raspberry Pi 4, яка сумісна з різними типами електродів. Адаптер зможе використовувати будь-який зацікавлений користувач — для вимірювання та запису біосигналів мозку достатньо під’єднати електроди та запустити сценарій Python.

Отримані дані можна використовувати для різних цілей у наукових, освітніх або навіть розважальних програмах — керування розумним домом, ігри, робототехніка, друк на віртуальній клавіатурі або «навіть експерименти з поліграфом».

Завдяки доступності плати Raspberry Pi, проєкт PiEEG буде набагато дешевшим порівняно з іншими пристроями для біосканування. Дослідники оцінюють максимальні витрати на апаратне забезпечення в $350 доларів, тоді як програмне забезпечення є повністю відкритим. Офіційний репозиторій GitHub містить вихідний код, файли дизайну, таблицю даних і приклади проєктів. Будь-хто може налаштувати PiEEG так, як йому потрібно, завдяки ліцензії General Public License (GPL) v3.0 з відкритим кодом.

Фото: jeffgeerling.

Перейти до вмісту