Ви тут:
Оголошення Суспільство 

Допомога для ВПО: у Полтаві обговорять проблеми переселенців

Як підтримати переселенців і допомогти їм налагодити життя у новій громаді? Які інструменти адаптації та інтеграції нових мешканців ефективні? Про це йтиметься під час регіонального форуму “Інтеграція внутрішньо переміщених осіб на Полтавщині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО”, що відбудеться 29 березня у Полтаві (приміщення Національного університету “Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка”, проспект Першотравневий, 24). Початок о 9:30.

З початку повномасштабного вторгнення Полтавська область прийняла більше ніж 200 тисяч переселенців, здебільшого з 4 регіонів України – Харківщини, Донеччини, Луганщини та Сумщини. Станом на 17 березня лише у Полтавській територіальній громаді проживає понад 62 тисячі внутрішньо переміщених осіб.

Те, яким буде нове життя переселенців, залежить від громадського сектору, бізнесу, місцевої влади. Та, безумовно, від них самих. Тому головна мета форуму — виробити спільне бачення шляхів підтримки, адаптації та інтеграції ВПО, почути від них про їхні потреби. А ще — з’ясувати, як підвищити рівень співпраці влади та громади у цій галузі й поділитися позитивним досвідом проєктів для переселенців.

Захід стане майданчиком для спілкування між переселенцями, владою, бізнесом і громадським сектором. Адже саме координація їхніх зусиль допоможе переселенцям відновити життя на новому місці та відчути себе частиною громади. Одним з інструментів у цій співпраці є Координаційна рада з питань ВПО.

Під час виступів спікерів та панельних дискусій учасники/ці форуму:

  • обговорять можливості працевлаштування та перекваліфікації ВПО;

  • можливості для підприємництва, релокації та масштабування бізнесу на Полтавщині;

  • розглянуть інструменти адаптації та інтеграції переселенців;

  • представлять переваги та роль рад ВПО як потужного інструменту для інтеграції;

  • презентують чинні гуманітарні ініціативи та запланують можливі партнерства.

З-поміж учасників очікуються представники/ці:

  • органів державної влади та самоврядування, зокрема перший заступник міського голови Полтави Валерій Пархоменко, заступник начальника Полтавської військової адміністрації Олексій Бруслик (участь погоджується), міський голова Кременчука Віталій Малецький;
  • локальних і міжнародних благодійних фондів, волонтерських ініціатив,
  • рад ВПО.

Ця діяльність стала можливою в рамках програми “Єднання заради дії”, що впроваджується IREX разом з Благодійним Фондом “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” та за підтримки Державного департаменту США.

Контактна особа: Роман Широких, регіональний координатор програми “Єднання заради дії” у Полтавській області

[email protected]

068 257 38 98

Перейти до вмісту