Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Для іноземців, які служать у лавах українського війська, спростили процедуру отримання посвідчення водія

З 17 березня громадяни іноземних держав та особи без громадянства, які уклали контракт і проходять військову службу в Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту чи Національній гвардії, можуть отримати українське посвідчення водія за спрощеною процедурою.

Це передбачено постановою Кабінету міністрів України від 14 березня 2023 року № 228, розповіла заступник начальника регіонального сервісного центру МВС у Полтавській області Ірина Пархоменко.

Укладаючи контракт на службу, іноземці отримують військовий квиток та статус особи, яка тимчасово проживає на території України й відтепер ці документи дозволяють отримати спрощений доступ до державних послуг. Тож іноземні громадяни можуть пройти навчання в автошколі з підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів та отримати посвідчення водія вперше, а також обміняти чи відновити своє іноземне посвідчення на українське, після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісних центрах МВС.

Для цього їм необхідно подати наступні документи:
дійсний паспортний документ іноземця або документ, що підтверджує особу без громадянства;
військовий квиток;
довідку з військової частини, з якою укладено контракт;
медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами (у разі проходження навчання в автошколі та отримання посвідчення водія вперше).

Адресою місця проживання підданого іншої країни та адресою для офіційного листування з питань експлуатації транспортних засобів вважатиметься адреса військової частини, яка зазначається в довідці про перебування особи на військовій службі в лавах українського війська.

Послуга з обміну або отримання посвідчення водія вперше надається  іноземцям навіть за відсутності в документах адреси місця проживання або ідентифікаційного коду.

Крім того, якщо громадянин іноземної держави отримав посвідчення водія в країні-підписанті двосторонньої угоди про взаємне визнання посвідчень водія (Італія, Іспанія, Туреччина та ОАЕ), то складати іспити йому не потрібно.

 

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту