Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Архітектурні скарби Полтавщини показали у документальній стрічці “Стріха”

Проєкт-експедиція про українську народну архітектуру “Стріха” має на меті показати автентичні архітектурні скарби, їх регіональні особливості та шляхи порятунку. Він складатиметься з пʼяти великих серій, що розповідають про архітектуру на сході, заході, півночі, півдні та у центрі України. У третій частині цього циклу документальних історій йдеться про зразки унікального українського модерну початку ХХ століття Полтавщини, споруди народних шкіл у Лохвиці, заповідник «Трипільська культура» на Київщині у селі Легедзине, та дерев’яні млини Черкащини як основні просторові домінанти українського села.

Героями проєкту стали власники та власниці унікальних хат, активісти, які займаються відновленням архітектурної спадщини, члени місцевих громад, а також експерти: архітектори, науковці та мистецтвознавці. Серед них – дослідник архітектури і краєзнавець Артур Ароян, який розповідає про будівлю Полтавського земства за проєктом Василя Кричевського, з якої розпочався відлік історії українського модерну. Співробітниця Лохвицького краєзнавчого музею Ольга Пальчик, яка розповідає про унікальну двокомплектну земську школу, споруджену в 1911 році. А також, краєзнавець та кандидат історичних наук Назар Лавріненко, що занурює глядача у різноманіття вітряних та водяних млинів Наддніпрянщини, та загрозу їх зникнення: з понад 10 тисяч вітряних млинів, сьогодні на Черкащині їх залишилося лише десятки.

Порушуючи тему збереження унікальних архітектурних пам’яток, проєкт закликає до діалогу про те, як можна реставрувати українську народну архітектуру (історичні будівлі, школи, церкви) та дати їй друге життя. СТРІХА – це також про відчуття дому, прихисток і дах над головою, які багато людей втратили через війну.

Лонгрід з усіма історіями та героями серії Центр – https://ukrainer.net/strikha-tsentr/

Про авторів проєкту:
Ukraїner — це спільнота та організація, що з 2016 року досліджує Україну та український контекст, розповідає історії самим українцям, а також транслює їх у світ, перекладаючи десятками мов. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Цього ж дня Ukraїner перезапустив усі свої канали комунікації, що почали мовити про війну та подолання катастроф, спричинених окупаційними військами. Ukraїner, як і раніше, залишається майданчиком історій з України для усього світу. Але якщо раніше ці історії були про миролюбну країну, що змінюється і реформується, то сьогодні це —  країна, що воює за свою свободу, з оповідями про запеклу боротьбу, героїзм та відданість справі. Сьогодні українці діляться досвідом сміливого опору і перемог з усім світом та пояснюють, чому світ також має боротися за демократичні цінності на боці України.
 

CRAFT STORY – незалежна студія, яка спеціалізується на документальних проєктах та ютуб-шоу. В портфоліо студії окрім проєкту СТРІХА також є такі документальні проєкти: ЗАПАЛ – документальний проєкт про традиційну українську культуру, СПАЛАХ – документальний серіал про сучасну українську культуру, створений у копродукції зі СЛУХ медіа та KNIFE films.

Система Orphus Поделиться на fb