Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Ансамбль «Чураївна» представив програму «Україна понад усе!»

15 березня у Полтавської обласної філармонії концертний ансамбль «Чураївна» представив програму «Україна понад усе!» – це один зі своєрідних кроків, який покликаний єднати українців, стверджувати надію на краще та віру у нашу Перемогу. Ансамбль «Чураївна», створюючи чисельні сучасні програми різних жанрів і стилів, у той же час не забуває про свої мистецькі першоджерела, класику української пісенної творчості, яка лежить в основі музичної культури України.

«Тільки тоді ми можемо рухатися вперед, коли знаємо і пам’ятаємо свою історію, традиції, культуру», – говорить керівник колективу Сергій Бригида.

Разом із концертним ансамблем «Чураївна» програму представляли солісти філармонії, лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів – Лідія Кретова, Руслан Христиченко, Ігор Година, заслужена артистка України Тетяна Садохіна. Ведуча концерту Катерина Кібенко майстерно і професійно вела екскурс музичними стежинами української пісенної класики, кращих зразків української вокальної та інструментальної музики.

Серед творчих доробків концертного ансамблю «Чураївна» є чимало авторських творів. Музиканти шукають натхнення всередині себе, у своїй душі, у серці, а також – у навколишньому світі. Не лишаються осторонь і події, які відбуваються у нашій країні і зараз. Музика як дзеркало душі, музика як підтримка один одного кожного дня і кожну хвилину, музика, яка без слів може розказати про почуття людини і дати віру у краще майбутнє. Концертний ансамбль «Чураївна» періодично представляє публіці твори, написані та оркестровані безпосередньо музикантами колективу. Так і цього разу: у концерті було презентовано авторський твір керівника колективу Сергія Бригиди – «Українські варіації».

Справжнім сюрпризом для полтавської публіки став виступ актора Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, народного артиста України Василя Голуба. У творчому тандемі із Лідією Кретовою із великим успіхом прозвучала сцена із опери «Запорожець за Дунаєм» українського композитора С.С. Гулака-Артемовського – «Дует Одарки і Карася». Цей номер не залишив байдужим жодного глядача в залі.

Концертний ансамбль «Чураївна» вже працює над новими творчими проектами і щиро запрошує до себе на концерти! Найближчий із них відбудеться 2 квітня о 16 годині – літературно-музична композиція за твором Ліни Костенко «Маруся Чурай» за участю заслуженої артистки України Наталії Іванченко та солістів філармонії.

 

Фото – Полтавська обласна філармонія

Система Orphus Поделиться на fb