Ви тут:
Суспільство 

6 березня – день вшанування Козельщинської ікони Богородиці

Сьогодні віряни влаштовують святкування на честь Козельщинської ікони Божої Матері. Згідно з переказами, ця ікона була сімейною реліквією козацької родини Козельських, котрі власне й заснували містечко. Останній з них, не маючи нащадків, передав у 1863 році свій маєток й ікону графині Софії Михайлівні Капніст. В 1880 році одна з доньок графині Марія захворіла на параліч ніг. Дівчину вже збиралися везти до московських лікарів, однак, як стверджує переказ, перед від’їздом та настільки палко молилася на ікону Богородиці, що одужала.

З того часу Козельщинська ікона Богородиці вважається чудотворною і цілющою. Аби вклонитися іконі, до Козельщини приїздили паломники з України і з Москви. В 1882 році граф Володимир Іванович Капніст на знак подяки за зцілення доньки побудував у містечку храм на честь Пресвятої Богородиці (саме він послужив прототипом для роману «Собор» українського письменника Олеся Гончара). На поклоніння до чудотворної ікони стікалася величезна кількість прочан. Вже 1884 року літнього дня кількість прочан сягала 2 000.

У 1909 році біля чудотворної ікони побував російський цар, просячи в неї здоров’я для своєї дочки. Після закриття храму більшовиками ікона зберігалася по різних храмах на Полтавщині, а потім у Києві на одній з приватних квартир.

З лютого 1993 року ікона перебуває в Козельщанському Різдвяно-Богородицькому жіночому монастирі. Створення ікони приписують італійським майстрам. Найближчою аналогією до Козельщанської Богоматері є відома картина Леонардо да Вінчі «Мадонна з веретеном». На ній немовля Ісус, напівлежачи на колінах Діви Марії, тримає в руках веретено у вигляді хреста, яким спирається на стіл.

Також сьогодні починається друга седмиця Великого посту. Другий тиждень постування присвячений вшануванню пам’яті візантійського святителя Григорія Палми. Єпископ розповсюджував серед вірян вчення про те, що через піст людина може очистити своє тіло та душу і стати ближче до Творця. Святий мав гарну освіту і мав усі шанси обійняти високу посаду, але відрікся від мирського та присвятив своє життя служінню Господу.

Протягом Другої седмиці вірянам не можна відмовляти у допомозі слабшим. Також необхідно проявити милосердя і давати милостиню усім, хто цього потребує.

Система Orphus Поделиться на fb