Ви тут:
Суспільство 

18 березня день святого Конона: прикмети

За релігійним календарем віряни вшановують пам’ять Святого Конона. Він народився у Віфінії, у селі Видана, яке розташоване за 3 кілометри від малоазійського міста Ісаврії (територія нинішньої Туреччини).

Коли Конон подорослішав, батьки одружили його на скромній, незаможній дівчині. Тож прогодувати сім’ю допомагала земля, на якій Конон вирощував різну городину. Так священномученик став покровителем городів. У ті часи поклонники ідола конфліктували з християнами, іноді доходило до каліцтва та вбивств. Від їхніх рук постраждав і Конон. Він прийняв мученицьку смерть, за що був зведений до лику святого. Щоб покарати Конона, йому забили в ноги цвяхи і змусили бігти перед колісницею, поки той не впав і не помер під копитами коней.

Іменини відзначають Іраїда, Андрій, Костянтин, Кирило, Конон, Раїса, Юрій, Іван, Марк, а також Федір.

У цей день віряни відвідують храм та читають молитви, а фермери обробляють та удобрюють землю. За традиціями, люди вірили, що якщо скопати город сьогодні, то буде гарний врожай.

За традиціями, у день Конона Городника господарі починали замочувати насіння овочів, щоб у подальшому його висадити. Також починали копати город та удобрювати землю.
18 березня дозволялося прибирати, прати, копати город – вважалося, що Конон не любить ледарів. Сьогодні готували велику сімейну вечерю, за якою збиралася вся сім’я. Ті, хто був у сварці, в цей день обов’язково повинні були помиритися.

У цей день заборонено влаштовувати галасливі застілля та поминати померлих алкоголем, а також згадувати про померлих з образою або злістю, страждати. Не можна змушувати себе працювати через силу – можна захворіти, але і ледарювати також не можна, а потрібно вибрати собі заняття до душі. На Конона побоювалися брати в руки граблі та вила – щоб влітку град не побив город і сад. Не можна пліткувати і розпускати чутки про інших людей. Також 18 березня заборонялося робити покупки – вважалося, що всі придбані речі можуть принести нещастя і проблеми.

Ясна і тепла погода 18 березня – літо буде теплим або помірно спекотним. Граки вже гніздяться – через 20 днів можна починати посівні роботи. Якщо в цей день засипати гній на город – це обіцяє хороший врожай. Ясна погода 18 березня – граду влітку не буде. З’явилися перші проліски в лісі – прикмета до того, що можна починати орати. У будинку і на полях миші завелися – чекай неврожаю. Гніздяться граки – можна хліб сіяти за три тижні. Якщо босими ногами в цей день гній натоптати, то ноги боліти не будуть. Можна 18 березня доглядати за кімнатними рослинами, пересаджувати розмарин і герань.

Цей день в історії:
1241 – у битві під Хмельником (поблизу Кракова) військо Золотої Орди перемагає польське військо та монголо-татари продовжують завоювання Європи;
1900 – народився Василь Чапленко, український письменник, драматург, літературо- і мовознавець, критик, редактор;
1914 – народився Леонід Вишеславський, український поет, літературознавець, перекладач, педагог;
1921 – укладанням Ризького миру закінчилася польсько-радянська війна 1920. Підписанням цієї угоди уряд Польщі фактично зрадив УНР і в односторонньому порядку вийшов з Варшавського договору 1920;
1929 – народився Федір Муравченко, головний конструктор і керівник Запорізького машинобудівного конструкторського бюро “Прогрес”, член-кореспондент НАНУ;
1969 – народився Василь Іванчук, гросмейстер, шосте місце у світі (рейтинг Ело 2750, станом на 2 січня 2007) та найкращий шахіст України;
2014 – Анексія Криму Росією. В Україні через агресію РФ оголошена перша хвиля часткової мобілізації.

Система Orphus Поделиться на fb