Ви тут:
Суспільство 

1 березня – 12-ти мучеників Кесарійських: що не можна робити у цей день

1 березня вшановують пам’ять 12-ти мучеників Кесарійських. Памфіл пресвітер, Валент (Уалент) диякон, Павло, Порфирій, Селевкій, Феодул, Юліан, Самуїл, Ілля, Даниїл, Єремія, Ісая постраждали під час гоніння на християн, піднятого імператором Діоклетіаном в 308-309 роках в Кесарії Палестинській.

Памфіл жив в III столітті і був пресвітером в Кесарії Палестинської. На той час він був одним з найбільших богословів. Народився Памфіл в Беріте Фінікійському, отримав гарну освіту. Коли він став пресвітером, то став вивчати християнську літературу. Крім цього, Памфіл збирав християнські письмові пам’ятники і пояснював Святе Письмо – йому вдалося зібрати бібліотеку з 30 тисяч томів. При церкві Памфіл організував богословську школу і навернув до християнства багатьох язичників. Допомагали святому в його справах святий Валент і святий Павло. Пізніше їх усіх за наказом правителя Кесарії Палестинської Урбана ув’язнили, а з приходом наступника стратили разом з іншими мучениками.

Іменини відзначають Самійло, Ярема, Данило, Ілля, Павло, Юліан, Роман, Саливон, Памфіл, Ніна, Порфирій, Альбіна, Антоніна, а також Фелікс.

У давнину, якщо вранці на 1 березня випадав сніг, то дітей відправляли розчищати стежки – щоб росли були здоровими і щасливими. Також в цей день набирали та заносили в дім трохи снігу. Коли він танув, то всім потрібно було вмитися цією водою – згідно з прикметою, тала вода з весняного снігу надавала чистоту і особливу силу. Якщо жінка набере снігу й опівдні обітре ним руки – вони, за прикметами, будуть чистими та ніжними.

Вагітним потрібно було 1 березня рано вранці спостерігати за сходом сонця – Ярила, щоб виносити і народити здорового малюка.

1 березня не можна лаятися – якщо раптом це станеться, то можете не помиритися до самого Великодня.

Також в цей день не радили позичати гроші – чужий борг принесе в дім проблеми.

1 березня не шили і не в’язали, так як вважалося, що рукоділля буде невдалим.

Після заходу сонця 1 березня не можна стригти нігті, інакше бути біді.

Не можна пропускати риболовлю, буде добре клювати риба.

Не можна лихословити.

Перший день весни – теплий, значить, за прикметою, ще буде похолодання. Хлюпається вода на льоду водойми – чекайте теплих днів. Зяблик кричить голосно – йдуть холоди. Якщо сильний вітер, то чекайте на опади. Якщо стоїть густий туман, отже літо буде непогожим. Якщо паводок – це на велику кількість комах і гризунів влітку. Якщо голосно каркають ворони – до похолодання.

Цей день в історії

1845 – народився Федір Піроцький, український інженер, винахідник першого у світі трамвая на електричній тязі;

1858 – народився Павло Тутковський, український геолог, географ, академік;

1918 – війська УНР звільнили Київ від більшовиків;

1930 – у СРСР станом на цей день закриті 6 715 церков, частина з них зруйнована, багато “служителів культу” заслані або розстріляні;

1938 – народився Борислав Брондуков, український актор (“Вавилон ХХ”, “Афоня”, “Гараж”);

1940 – народився Йожеф Сабо (29 лютого), український футболіст (“Динамо” Київ), тренер;

1940 – згідно зі зведенням НКВС в СРСР налічується 53 концентраційних табори, 425 виправно-трудових колоній, 50 колоній для неповнолітніх, в яких містилося 1 668 200 ув’язнених;

1977 – у Києві відкритий пам’ятник українському філософу Григорію Сковороді;

1991 – шахтарі Донбасу почали страйк, вперше висунувши політичні вимоги (відставка Горбачова);

1998 – набула чинності угода “про партнерство і співпрацю” між ЄС і Україною.

Система Orphus Поделиться на fb