Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Верховна Рада ухвалила модель НМТ: які предмети складатимуть абітурієнти

23 лютого Верховна Рада України прийняла урядовий проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року”.

Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у Telegram.

“За” проголосували 285 депутатів.

“Отже, учні 11-х класів звільняються від складання ДПА. Вступне випробування для здобуття вищої освіти проводитиметься у форматі НМТ. НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові предмети: українська мова і математика. На вибір вступника один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія”, – розповів Сергій Шкарлет.

Прийом до закладів фахової передвищої та вищої освіти на навчання для здобуття ступенів фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, який здійснювався у 2022 році в особливому порядку, буде організовано за особливими порядками і в 2023 році.

Тестування відбуватиметься протягом одного дня. Це суттєво зменшує безпекові ризики учасників НМТ (час на перебування у тимчасовому екзаменаційному центрі, доїзд до нього і від нього), спрощує організацію, скорочує витрати держави та учасників.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb