Ви тут:
Суспільство 

В Україні почали тестувати прототип електронного реєстру музейного фонду

У рамках співпраці Міністерства культури та інформаційної політики України з Міністерством культури та національної спадщини Польщі та Solidarity Fund PL у 2022 році було розпочато реалізацію проєкту «Впровадження електронної системи реєстру Музейного фонду України».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Сьогодні триває робота з розробки базового програмного забезпечення електронної системи реєстру МФУ. Задля ефективної роботи було створено робочу групу, до якої увійшли представники 12 провідних музеїв України різного профілю: історичні, природничі, археологічні, художні тощо. 

Досвід учасників робочої групи дозволить врахувати всі потреби сучасних музейників та створити зручну й корисну електронну систему обліку цінностей. Саме ці культурні установи беруть участь у тестуванні прототипу, аналізують необхідний функціонал, надають рекомендації щодо змін та зможуть першими випробувати майбутнє програмне забезпечення.

Наступний етап впровадження системи — аналіз рівня комп’ютеризації музейних установ та вже існуючих систем електронного обліку, які використовуються на території України. За результатами першого етапу та фідбеку від музеїв, розробники ПО проведуть аналіз бізнес-процесів, реалізованих в електронній системі, та доопрацюють її. В подальшому задачею Міністерства культури та інформаційної політики України буде забезпечити реєстрацію в системі всіх установ, уповноважених на зберігання предметів Музейного фонду України, а в підсумку — відмову від паперового обліку. 

Фото – tourlib.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту