Ви тут:
Суспільство 

Уряд ухвалив постанову щодо впровадження інформаційно-комунікаційної системи крові

У 2020 році Верховна Рада ухвалила закон нашого Комітету «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові». Документ передбачає модернізацію галузі, приведення її до сучасних стандартів, зокрема заміну застарілого обладнання, посилення контролю за якістю крові, відродження безоплатного донорства. Це системний закон, який вимагає ухвалення виконавчою владою десятків нормативно-правових документів. На даний час залишилося прийняти декілька документів, щоб закон повноцінно запрацював.

Про це повідомив народний депутат, голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький

Один із них Уряд ухвалив на останньому засіданні – постанову №143 від 17 лютого «Про створення інформаційно-комунікаційного комплексу системи крові». Постанова визначає питання щодо забезпечення обліку та автоматизації процесів у сфері донорства крові та компонентів крові, механізмів обробки даних і взаємодії суб’єктів, використання достовірної інформації про потреби крові для планування і моніторингу запасів на національному та регіональному рівнях. Для таких процесів будуть використовувати дві електронні системи: еКров та окремий розділ електронної системи охорони здоров’я (ведення облікової медичної інформації, облік зразків крові, фіксацію серйозних несприятливих реакцій).

Впровадження інформаційно-комунікаційного комплексу системи крові із застосуванням передових міжнародних практик дозволить системно управляти запасами крові, сприятиме прозорості і контрольованості процесів взаємодії між суб’єктами, що беруть участь у функціонуванні системи крові.

“Відзначу, що перехід галузі крові на сучасні стандарти вкрай важливий. По-перше, в умовах війни якісна донорська кров необхідна нашим героям, які отримали поранення на фронті. По-друге, це одна із вимог Угоди про Асоціацію з ЄС. Також нагадаю, що триває загальнонаціональна кампанія «Твоя кров може воювати»: ви можете або звернутися до центрів крові (https://cutt.ly/TCWc6NV), або внести свої дані, щоб стати донором (https://www.donor.ua)”, – наголосив Михайло Радуцький.