Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Пирятинській лікарні почали робити лапароскопічні операції на обладнанні за 4 млн грн

У Пирятинській лікарні розпочали виконувати лапароскопічні операції. Уже успішно виконано декілька таких оперативних втручань.

Про це повідомили на Facebook сторінці Пирятинської громади.

Лапароскопічну стійку придбали у 2021 році за кошти субвенції з державного бюджету. Загальна вартість обладнання становила 4 мільйони гривень.

Введення воєнного стану у 2022 році затримало процес запуску лапароскопічної стійки в роботу. Наразі фахівці Пирятинської лікарні пройшли навчання і надають послуги пацієнтам.

Першу операцію провели минулої суботи. Стан пацієнтки стабільний, за її словами, почувається добре.

“Я дуже рада, що мені зробили таку малотравматичну операцію, почуваюся дуже добре і щиро вдячна всім, хто долучився до процесу того, аби жителі нашої громади мали доступ до послуг”, – розповіла пацієнтка.

Наразі у закладі проводяться операції хірургічного спрямування, в найближчій перспективі – розширення спектра послуг: додадуться операції травматологічного та гінекологічного профілю.

“Це надзвичайно хороша справа для нашої громади. Велика кількість жителів громади потребують подібних операцій і відтепер вони не муситимуть звертатися за допомогою до фахівців з інших міст, а отримуватимуть ці послуги в своєму місті.”, – відзначив директор КП “Пирятинська лікарня” Пирятинської міської ради Олександр Гаркавенко.

Міський голова Андрій Сімонов побував у відділенні, де зустрівся з лікарями, які виконують операції, та пацієнткою, котра стала першою прооперованою з допомогою лапароскопічної стійки.

“Дуже добре, що нарешті запрацювало придбане обладнання і відтепер наші люди матимуть можливість, не виїжджаючи за межі громади, отримувати сучасні медичні послуги. Медична галузь і надалі залишатиметься в пріоритеті – будемо працювати над створенням гідних умов лікування у наших закладах охорони здоров’я!”, – відзначив він. 

Лапароскопією називають спеціальний метод діагностики та хірургічного лікування захворювань органів черевної області. Суть операції полягає в тому, що у невеликі розрізи (0,5-1,5 см), яких може бути кілька, вводять спеціальні інструменти, за допомогою яких проводять хірургічні маніпуляції. Цей спосіб є малотравматичним – травми шкірних покривів і внутрішніх органів зводяться до мінімуму, а отже процес відновлення пацієнта після втручання проходить швидше та легше.

Фото: Facebook сторінка Пирятинської громади

Система Orphus Поделиться на fb