Ви тут:
Суспільство 

У Мінсоцполітики анонсували нові можливості для працевлаштування людей з інвалідністю

Існуюча система працевлаштування осіб з інвалідністю, яка ґрунтується на квотному принципі та системі штрафних санкцій, не є ефективною. В результаті, в Україні офіційно працевлаштовано лише 16% людей з інвалідністю, тоді як в Європі цей показник сягає понад 55%.

Про це повідомляє “Урядовий портал”.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону “Єдині Новини” розповіла про новації законопроєкту 5344, метою яких є забезпечення людей з інвалідністю на гідну працю.

За її словами, розроблений Мінсоцполітики законопроєкт 5344 вже знаходиться на розгляді в Парламенті. Обговорення у першому читанні можна очікувати до кінця лютого, а в цілому – у другому кварталі 2023 року.

“Перш за все, законопроєкт 5344 покликаний збільшити інклюзію в суспільстві, зробити умови рівними для всіх. Бо сьогодні маємо ситуацію, коли – переважно у приватному бізнесі – діє квота для працевлаштування людей з інвалідністю. І якщо вона не виконана, приватний сектор сплачує раз в рік так звану “адміністративну господарську санкцію”. І є вже дуже багато випадків її обходу і несплати, роботодавці бояться працевлаштовувати людей з інвалідністю, бо не знають, як це робити, немає системного супроводу і допомоги, щоб адаптувати таку людину в колективі”, – пояснила очільниця Міністерства соціальної політики.

Законопроєкт 5344 передбачає скасування цієї практики і пропонує три варіанти для роботодавців:

– платити безумовний цільовий внесок, на підтримку працевлаштування людей з інвалідністю;

– самому брати людей з інвалідністю на роботу та отримувати підтримку;

– купувати продукт у соціальних підприємств, які вже працевлаштували 50 і більше відсотків людей з інвалідністю;

Таким чином, акцент ставиться на забезпеченні гідних умов роботи людей з інвалідністю, накопиченні ресурсу і розширенні підтримки соцпідприємств.

Фото: Урядовий портал.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту