Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Створення системи тероборони, підтримка ВПО, облаштування укриттів та пунктів незламності: звіт начальника Полтавської РВА за 2022 рік

Оборона Полтавського району, підтримка військових та ВПО, облаштування пунктів незламності та укриттів у закладах освіти стали пріоритетами роботи Полтавської районної адміністрації у 2022 році.

Про це повідомив начальник Полтавської районної військової адміністрації Дмитро Романов під час засідання дванадцятої сесії районної ради.

“Основними напрямками діяльності Полтавської РВА були питання військового характеру, створення та захист плану оборони Полтави та району, створення системи територіальної оборони, створення на базі РВА координаційного центру Полтавщини та забезпечення його безперебійної роботи. У рамках оборони Полтавського району — керівництво та координація дій частин Збройних Сил, органів місцевого самоврядування, силових структур, бізнесу та волонтерів. Забезпечення виконання мобілізаційних завдань, забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки. Створення системи спостережних постів у Полтавській області, забезпечення матеріального та логістичного супроводу потреб військовослужбовців, ВПО та населення Полтавського району”, – зазначив Дмитро Романов.

Також поінформував, що в районі створено 160 місць компактного проживання для ВПО у закладах освіти, культури й охорони здоров’я, в яких облаштовано 7 440 ліжок. На даний час там мешкає близько 5 тисяч людей.

У Полтавському районі створили систему блокпостів та визначили зони відповідальності військових частин під час оборони населених пунктів. Підрозділам ТрО видали зброю та забезпечили всім необхідним для оборони нашого краю.

“На базі Полтавської РВА створений ситуаційний центр та забезпечено його безперебійну роботу 24/7. Так і зараз у центрі в інтересах всієї Полтавської області працює група представників з цілодобовим чергуванням військової та цивільної складових сил територіальної оборони, до якого залучені представники РВА, СБУ, Нацполіції, патрульні, екстрені служби району та області, військова служба правопорядку та представники військових частин Полтавського гарнізону”, – додав Дмитро Романов.

Усього у Полтавському районі протягом минулого року сформували 32 добровольчих формування.

“На жаль, наказом командувача сил ТрО майора Танцюри, 4 листопада 68 добровольчих формувань із 72 наявних в області було розформовано. Я зранку спілкувався з командиром 116-ї окремої бригади територіальної оборони полковником Олександром Чахловим щодо відновлення роботи добровольчих формувань. Тобто, повторне їх створення. Частина людей призвана до лав ЗСУ, але більше ніж половина людей залишилась і готова брати участь у ТрО”, – зазначив голова РВА.

Для потреб військових минулого року з Полтавського району направили 400 примусово вилучених транспортних засобів. Крім того, вилучили тисячі кубів незаконно добутої деревини. Її відправили у військові частини для облаштування оборонних рубежів.

Районна військова адміністрація 2022 року опікувалась і питаннями цивільного плану.

“За рік ми займались створенням та облаштуванням захисних споруд, енергетичного комплексу, роботою управління соцзахисту, формуванням продовольчого резерву, видачею продуктових наборів, роботою служби у справах дітей, облаштуванням укриттів у школах, організацією роботи пунктів незламності, проведенням суспільно-корисних робіт, реєстрацією договорів оренди земельних ділянок в умовах воєнного стану”, – прозвітував Романов.

16 тисяч громадян Полтавського району отримали пільгу на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 96,5 млн грн.

Під час засідання сесії про роботу в 2022 році прозвітував голова районної ради Михайло Кононенка. Крім того, доповіли про стан боротьби зі злочинністю та результати діяльності під час воєнного стану Полтавської, Диканської та Решетилівської окружних прокуратур. Також затвердили ряд програм на 2023 рік.

Аліна Лугова

Перейти до вмісту