Ви тут:
Суспільство 

Спрощено процедуру включення благодійників – фізичних осіб до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО , – Алла Рябкова

Які зміни були внесені Законом  України від 16.11.2022р. №2747-ІХ  стосовно розрахунку загального оподатковуваного доходу?

Згідно з Законом  України № 2747 від 16 листопада 2022 року № 2747-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами» (діє  з 11 грудня 2022 року)  до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, віднесено суму (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками – фізичними особами, які до 01.01.2023 включені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (далі – Реєстр волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО), у період з 24.02.2022 до дати їх включення до цього реєстру.

Чи торкнулися зміни, прийняті Законом України від 16.11.2022р. №2757-ІХ  порядку включення до Реєстру волонтерів?

Відповідно до Закону України від 16 листопада 2022 року № 2757-ІХ «Про внесення змін до пункту 21 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»№ 2757 спрощено процедуру включення фізичних осіб – благодійників до Реєстр волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО а саме:

скасовано положення щодо обов’язкового подання заявником (фізичною особою-благодійником) разом із заявою про включення до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО (далі – заява) копії документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті) та довідки з банку щодо відкриття на ім’я такого волонтера рахунку, призначеного для здійснення благодійної діяльності;

створено правові підстави для подання заяви в електронній формі у тому числі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі – портал Дія).

Якщо можна не подавати довідки з банку щодо відкриття рахунку, призначеного для здійснення благодійної діяльності – де зазначається реквізити цього рахунку?

Реквізити рахунків, відкритих у банках на ім’я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності, та реєстраційного номера облікової картки платника податків/серії (за наявності) та номера паспорта, зазначаються безпосередньо у заяві.

Чи можна подати заяву на включення до Реєстру волонтерів в електронній формі, наприклад – через «Електронний кабінет»?

Так,  можливість подачі  заяви на реєстрацію волонтером доступна онлайн – за допомогою «Електронного кабінету» http://cabinet.tax.gov.ua,. Цю заяву можна створити у розділі «Ведення звітності» за кодом  форми F1308301.

Отже, фізичним особам – благодійникам для включення до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО достатньо подати до контролюючого органу лише заяву  за формою №1-РВ про включення до зазначеного Реєстру.

Перейти до вмісту