Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Понад 20 000 громадян отримали безоплатну правову допомогу у Полтавському місцевому центрі з надання БВПД

На превеликий жаль, 2022 рік видався нелегким для України, адже в нашій країні йде війна. В цей складний період кожен потребує підтримки, а особливо правової.

Введення воєнного стану не призвело до обмежень прав суб’єктів на безоплатну правову допомогу, гарантованих Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Юристи Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Місцевий центр) допомагають всім і кожному, бо захист прав людини і громадянина є одним із пріоритетів системи безоплатної правової допомоги. І з початком військової агресії ці пріоритети не змінилися.

У 2022 році фахівцями Місцевого центру та бюро правової допомоги надано безоплатну правову допомогу більш ніж 20 000 осіб. Звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (складення процесуальних документів та здійснення представництва їх інтересів у судах) подали 1 375 громадян, понад 19 000 осіб отримали роз’яснення та консультації. Для вирішення питань громадян у судовому порядку видано 661 доручення адвокатам та уповноважено 661 юрист Місцевого центру. Питання, з якими громадяни зверталися за безоплатною правовою допомогою, найчастіше стосувалися цивільного, сімейного, спадкового, адміністративного, земельного, житлового, трудового права, виконання судових рішень та соціального забезпечення.
Юристи постійно здійснюють правоосвіту у територіальних громадах, в органах виконавчої влади, громадських організаціях, навчальних закладах, трудових колективах, органах самоорганізації населення та в місцях тимчасового поселення внутрішньо переміщених осіб. У 2022 році проведено 919 правопросвітницьких заходів.

З метою поширення інформації щодо функціонування системи безоплатної правової допомоги у Полтавській області та результатів діяльності Місцевого центру здійснювалася постійна тісна співпраця та налагодження контактів із регіональними та місцевими ЗМІ, зокрема забезпечено публікації в друкованих засобах масової інформації, виступи на радіо та телебаченні, розміщення інформаційних матеріалів в мережі Інтернет тощо. Так, за перше півріччя цього року Місцевим центром було забезпечено 4 912 інформаційних виходів. Окрім того, інформаційні матеріали про діяльність Місцевого центру постійно розміщуються на офіційній сторінці «Facebook» – це близько 1 000 опублікованих дописів.

Особливо слід відмітити плідну співпрацю Місцевого центру та його структурних підрозділів – бюро правової допомоги з територіальними громадами, центрами зайнятості, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділами пробації, установами виконання покарань, регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини, БО «Світло надії», ГО «Інша жінка», БО «Меридіан», Бо БФ «Волна», ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ» та іншими партнерами, з якими спільно організовуються та проводяться семінари, вебінари, круглі столи, тренінги, прийоми громадян.

Крім того, працівниками Місцевого центру забезпечено роботу консультаційних пунктів та надання адресної правової допомоги громадянам за місцем їх перебування, які з об’єктивних причин не мали змоги звернутися особисто в Місцевий центр чи бюро правової допомоги.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу, можна звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за тел. (0532) 56 02 88.

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:
• скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням;
• у месенджерах Телеграм та Вайбер;
• у кабінеті клієнта на сайті системи БПД;
• правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Система Orphus Поделиться на fb