Поява обласної та міської програм сприятимуть імплементації мовного закону та розширенню мережі мовних курсів, – Тарас Кремінь у Полтаві
У Полтаві планують розробити міську цільову програму сприянню опанування української мови на 2023-2025 роки. Подібну програму хочуть затвердити й на регіональному рівні.
Про це йшлося під час зустрічі громадськості з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем 22 лютого у Полтаві. У межах робочого візиту мовний омбудсмен зустрівся і з представниками обласної та міської влади.
“24 лютого 2022 року – це рубікон, який ми перейшли та стали зовсім іншими. Кожного дня виборюємо свою свободу, своє майбутнє. Протягом року ми продовжили роботу збору фактів на тимчасово окупованих територіях. Серед завдань на 2023 рік – українізація світу. Знаю, що звучить амбітно. Результати досліджень підтверджують, що в тисячу разів зріс інтерес до української мови у світі. Тому елементи мовної дипломатії, яку ми проводимо, – це одна з можливостей консолідації світового українства”, – розповів Тарас Кремінь.
Під час зустрічі обговорили питання створення міської та обласної програм сприянню опанування української мови.
“Поява таких програм сприятиме не лише імплементації мовного закону, а й розширенню мережі безкоштовних мовних курсів, яких сьогодні на Полтавщині вкрай мало, підвищенню статусу української мови та популяризації її серед населення”, – наголосив мовний омбудсмен.
Програму розроблятимуть науковці, експерти, представники громадських організацій. Як зазначив представник Українського інституту Національної пам’яті у Полтавській області Олег Пустовгар, у робочих групах працюватимуть, передусім, викладачі кафедр української мови та літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка.
“Зустріч з громадськістю присвячена потребі створення як міської, так і обласної програм сприянню опанування української мови. Очевидно, що такі програми вкрай необхідні. Про розробку цих говорили під час зустрічей з начальником Полтавської ОВА Дмитро Луніним, головою Полтавської облради Олександром Біленьким та першим заступником міського голови Валерієм Пархоменком”, – додав Олег Пустовгар.
Також під час зустрічі з громадськістю обговорили питання виконання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Йшлося й про перейменування об’єктів топоніміки. Полтавська міська рада у межах виконання вимог мовного Закону 22 лютого мала затвердити перейменування 71 об’єкта топоніміки. Проте, через відсутність кворуму сесія не відбулась.
“Деколонізація, дерадянізація – це не про вулиці й пам’ятники, це про завтра. Це про наше майбутнє. Цей шлях ми повинні подолати”, – наголосив Тарас Кремінь.