Ви тут:
Суспільство 

Міжнародний день рідної мови: історія виникнення, цікаві факти та листівки-привітання

Щорічно Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого. Історія свята офіційно розпочинається від 1999 року, коли ЮНЕСКО прийняла рішення підтримати мовне різноманіття у світі.

З кожним роком на планеті залишається все менше мов. Це пов’язано зі зникненням носіїв мови та втратою культури певного народу, пише 24 Канал.

Історія Міжнародного дня рідної мови

Це свято, яке присвячене рідній мові та має особливу історію. Його заснування пов’язано з подією, що відбулася 21 лютого 1952 року в Бангладеші (Східний Пакистан). У цей день розстріляли місцевих протестувальників через їхнє бажання зберегти рідну мову. Оскільки влада країни визнала урду як єдину державну мову. Однак урду на той час розмовляли лише три відсотки населення.

Натомість більшість жителів Східного Пакистану послуговувалися бенґальською мовою. Таким чином, протестувальники загинули, обороняючи рідну мову. З 1971 року, коли Східний Пакистан став незалежною державою, в цей день згадують вбитих протестувальників, які стали народними мучениками.

З нагоди події, що сталася в Бангладеші, ЮНЕСКО затвердив 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Свято розпочали відзначати у 2000 році.

Цікаві факти про українську мову

Українська мова – єдина серед слов’янських мов, що зберегла кличний відмінок. Тому в нас є цілих сім відмінків.

Особливістю української мови є наявність великої кількості зменшувально-пестливих форм.

Найдовше слово має аж тридцять літер. Воно означає хімікат для боротьби зі шкідниками: “дихлордифенілтрихлорметилметан”.

Найбільша кількість слів в нашій мові розпочинається на літеру “п”, а найменша – на літеру “ф”.

Риси української мови наявні ще в писемних пам’ятках XIV – XV століття.

Українську мову забороняли близько 134 раз.

Картинки-привітання з Міжнародним днем рідної мови

Фото: ілюстративні

Перейти до вмісту