Ви тут:
Суспільство 

Фільм українського журналіста про Маріуполь здобув перемогу на фестивалі незалежного кіно у США

Фільм українського журналіста Мстислава Чернова “20 днів Маріуполя” здобув перемогу на фестивалі незалежного кіно Sundance у США.

“20 днів Маріуполя” – можливість залишити в історії військові злочини, які зробила росія в Україні.  У стрічці показали історії людей, які втратили свій дім й життя, гуманітарну катастрофу, бомбардування полового будинку, масові поховання загиблих цивільних жителів.

Над документалістикою працювали: режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Журналісти приїхали до Маріуполя за кілька годин до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.  Виїхати вдалось лише 15 березня гуманітарним коридором.

“Це емоційно важкий, але важливий історичний документ, подія для Українського документального кіно та один з перших повнометражних документальних фільмів про повномасштабне вторгнення Росії в Україну”, — написав про фільм український відеограф, фотожурналіст, режисер, військовий кореспондент та письменник Мстислав Чернов у Facebook.

Кінострічка була створена у співпраці Associated Press з командою Frontline – найдовшою в історії США програмою документальних фільмів. Вона має 104 нагороди Еммі та виходить на каналі PBS (США). Фільм отримав приз глядацьких симпатій.

Кінофестиваль Sundance – це національний американський кінофестиваль незалежного кіно, один з найпрестижніших у світі майданчиків для прем’єр авторських фільмів.

Фото: Цензор.НЕТ; Детектор Медіа; The Village Україна.

Система Orphus Поделиться на fb