Ви тут:
Суспільство 

Федорів день: народні прикмети на 8 лютого

8 лютого вшановують пам’ять Теодора Студита.

Він був візантійським церковним діячем. Преподобний Теодор з 798 року був поставлений настоятелем монастиря Студійського в Константинополі. Він боровся з іконоборством, залишив цікаві богословські листи та твори.

Іменини відзначають власники таких імен: Аркадій, Арсеній, Гаврило, Давид, Іван, Марія, Петро, Семен, Федір і Філіп.

Народне свято 8 лютого відоме як Федоров день, Федір Стужений, поминальник, гороховий день, перелом зими.

За народними повір’ями, в день Федора небіжчики сумують за своєю землею і можуть відвідувати рідних. Вважалося, що якщо загиблий зайде в свій будинок, то може заблукати там і потім мучити мешканців дому. Щоб загиблий не потрапив в будинок, перед порогом насипали смугу золи, або вішали над вхідними дверима гілку ялівцю. У цей день раніше було прийнято ходити на цвинтар і прибирати на могилах близьких. Часто на кладовищі поминали близьких обрядовою кашею або кутею.

8 лютого прийнято варити горохову кашу і пригощати нею рідних, особливо в тому випадку, якщо у кого-то день народження. Вважається, що якщо іменинник покуштує горохової каші, то весь рік буде щасливим.

День 8 лютого вважається вдалим для лікування нападів і епілепсії, хворих суглобів, болю в спині і ступнях. Для міцного здоров’я в цей день варто з’їсти ложку меду і маленький шматочок імбиру.

У цей день можна легко отримати вроки, тому не можна знімати оберіг. Уникайте в цей день сварок і помиріться з сусідами, якщо ви живете не дружньо. Не варто підмітати або мити підлогу – виметете удачу і здоров’я, краще взагалі нічого не прибирати й не викидати. Ні в якому разі не можна мочити ноги сьогодні, інакше захворієте. Якщо поминаєте померлих на кладовищі або вдома – не варто пити алкоголь. У цей день не можна викидати залишки каші, але можна віддати їх птахам або домашній худобі. У цей день не можна сваритися з рідними, навіть якщо вони не праві. Постарайтеся вирішити конфлікт мирним шляхом.

Якщо з ранку співає синиця, то скоро похолодає. Самовар сильно гуде – до холодів. У місяця блідий колір – до снігопаду. Чистий захід сонця у морозну погоду – до холоднечі. Зоряна ніч – до хорошого урожаю льону.

Цей день в історії

1106 – Великий князь Київський Володимир Мономах склав Повчання;

1904 – народився Ігор Белза, український і російський історик культури, музикознавець, композитор, педагог;

1914 – в Монреалі створили українське видавництво “Новий Світ”;

1921 – Рада Народних Комісарів УСРР ухвалила декрет про заповідник Асканія-Нова.

Фото: pexels

Система Orphus Поделиться на fb