Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Більше 40 нарисів-спогадів: у Полтаві презентували книгу про Олену Байрак

7 лютого у Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського презентували книгу “Олена Байрак: людина і науковець”.

Книгу присвятили пам’яті про видатну вчену з Полтави Олену Байрак. Вона була докторкою біологічних наук та професоркою, очільницею наукової школи, редакторкою наукових і науково-популярних видань, директоркою Центру заповідної справи, рекреації та екотуризму, завідувачкою кафедри заповідної справи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди. Олена Байрак створила понад 300 наукових та понад 50  навчально-методичних публікацій. За її ініціативи облаштували кілька парків на Полтавщині.

П’ять років тому вона загинула в автомобільний аварії.

До написання книги про Олену Байрак долучились більше 40 авторів. Упорядкувала видання директорка видавництва “Дивосвіт” Ганна Грибан.

“Олена Миколаївна посадила дуже багато парків. Завдяки їй створений парк в Омельнику в Кременчуцькому районі. Вона займалась розвитком екологічного туризму. Вшанування пам’яті Олени Миколаївни ще не закінчено. Йде мова про встановлення меморіальних дошок на школі №2, яку вона закінчила, і в педагогічному університеті на кафедрі ботаніки”, – розповіла Ганна Грибан.

У книзі – 44 нариси-спогади людей, які добре знали Олену Байрак. Це студенти, у яких вона була куратором, учасники вокально-інструментальних ансамблів, колеги, учні, видавці та друзі. Загалом над книгою працювали майже чотири роки.

Раніше у видавництві “Дивосвіт” вийшло понад 20 книг Олени Байрак різних напрямків.

“Олена Миколаївна зробила книгу такого формату про ботаніка, директора дендропарку “Софіївка” нашого земляка Івана Семеновича Косенка. Ганна Петрівна поставила питання чи Олена Байрак задоволена цією книгою, та відповіла, що хотіла б, аби про неї колись видали таку книгу. Не знаю, що вона знала, але книга про неї тепер є”, – поділився доцент ПДАУ Віктор Самородов.

Також у бібліотеці презентували виставку “Дитячі роки Олени Байрак: маленькі кроки до великого майбутнього”. В експозиції – світлини дитячих років майбутньої науковиці, грамоти, атестати, особисті речі. Всі ці матеріали зберігаються у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Після загибелі Олени Байрак їх передала сім’я. Організаторка виставки завідувачка відділу природи Олена Шиян.

Робоча група з перейменування вулиць Полтавської громади пропонує як варіант вулицю Осипенка назвати вулицею Олени Байрак, додав заступник голови робочої групи Леонід Булава.

Аліна Лугова

Система Orphus Поделиться на fb