Ви тут:
Суспільство 

Журналісти ідентифікували чотирьох росіян, які запускають “шахеди” по Україні

Українські журналісти встановили імена чотирьох російських військових, яких влітку в Ірані навчали керувати дронами-камікадзе Shahed.

Відповідне розслідування провели журналісти видання “Слідство. Інфо” та “Наші гроші. Львів”, пише “Українська правда”.

З’ясувалося, що під прикриттям армійських змагань, однією з дисциплін яких було “Соколінне полювання”, російські військові в Ірані вчилися керувати дронами-камікадзе Shahed-136.

Четверо росіян є військовослужбовцями 294-го центру з Коломни: Сєргєй Созінов; Андрєй Стєповой (капітан ВПС РФ); Глєб Півкін; Євгєній Глухов (лейтенант ВПС РФ).

У Коломні росіяни навчають операторів дронів і тестують нові зразки перед відправкою у війська.

У серпні 2022 року російські військові з цього центру пройшли навчання в Ірані. Крім того, час “навчань” збігся із датою поставки Росії першої партії іранських дронів. Крім Росії та Ірану,  участь у “навчаннях” взяли команди з Білорусі та Вірменії.

Навчання проводилися під приводом Армійських ігор, які влаштовує Росія, а однією з дисциплін є змагання операторів дронів – “Соколіная охота” і тривали з 15 по 27 серпня. У 2022 році “ігри” проходили в іранському місті Кашан, неподалік якого знаходиться секретна авіабаза, де іранці навчають покупців працювати зі своїми дронами.

Крім того, 24-25 серпня в Ісфагані іранські військові провели вишкіл операторів БПЛА “Drone Exercise 1401”, де зокрема була продемонстрована робота “Shahed”. Фото і з Ісфагану, і з Кашану запостив у своєму ВКонтакті член російської команди операторів БПЛА.

У “Соколіній охоті”-2022 взяла участь російська команда у складі 13 військових. Змагання в Ірані завершилися 27 серпня, а через два тижні Росія вперше атакувала Україну “Шахедами”.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb