Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

За яку медичну допомогу при травмуванні не потрібно платити: роз’яснення МОЗ

Взимку через погодні умови підвищується ризик травмуватись. Медична допомога у випадку травми входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною.

Про це повідомили у МОЗ.

За надану медичну послугу у разі травми пацієнта сплачує НСЗУ з коштів держави.

Якщо пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет медичної допомоги в стаціонарі входять:

  • інструментальні та лабораторні обстеження;
  • полегшення, зняття чи усунення симптомів захворювання;
  • знеболення та медикаментозна терапія;
  • хірургічні операції, післяопераційний моніторинг пацієнта і подальша медикаментозна терапія;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострому періоді.

Якщо госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу амбулаторно. Звернутися до сімейного лікаря за направленням до травматолога, щоб отримати першу невідкладну допомогу, не потрібно.

“Амбулаторна допомога включає діагностику, а також лікування травм та реабілітацію. Це та допомога, яку пацієнт отримує від лікарів вузької спеціалізації. Таких як лікар-хірург чи лікар ортопед-травматолог. Ці фахівці можуть обстежити пацієнта в амбулаторних умовах чи лікувати в умовах денного стаціонару, провести необхідні лікувальні процедури або розв’язати питання щодо потреби хірургічного втручання.”, – зазначили у МОЗ.

Якщо після травми пацієнт потребуватиме реабілітації, то це також передбачено Програмою медичних гарантій, додали у міністерстві.

“НСЗУ оплачує послуги з медичної реабілітації у гострому періоді, яка передбачена в пакетах медичних послуг, що надаються в стаціонарних умовах, а також у після гострому та довготривалому періодах – в окремих пакетах медичних послуг за напрямом «Реабілітація». Саме реабілітація буде одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій у 2023 році.”, – роз’яснили у МОЗ.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb