Ви тут:
Суспільство 

В Україні запрацює розмитнення автомобілів у смартфоні

Невдовзі в Україні власники авто матимуть змогу розмитнити свій транспорт за допомогою електронного додатку “Дія”. Наразі послуга в розробці.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

“З процесу розмитнення повністю виключать людські фактори. Вартість залежатиме від року випуску авто, типу та об’єму двигуна. А от електрокари будуть розмитнювати безкоштовно”, – йдеться у повідомленні.

Для того щоб розмитнити транспортний засіб у смартфоні, потрібно буде зробити 3 кроки:

  • Заповнити митну декларацію в Дії – (вести VIN-код автомобіля, який хочете розмитнити. Деякі поля підтягнуться автоматично, а деякі – потрібно заповнити);
  • Сплатити митні платежі (на основі даних декларації сума митних платежів буде розрахована автоматично. Вам лише буде потрібно сплатити її в Дії, вказавши реквізити власної банківської карти);
  • Пройти митний контроль (пред’явити авто митному органу, мати телефон/планшет з Дією, доступ до інтернету, цифровий паспорт (закордонний/ID-картка), банківську картку для оплати, оригінали документів: паспорт, податковий номер, документ про купівлю авто, технічний паспорт, документ, що підтверджує факт зняття машини з обліку в країні реєстрації, договір/нотаріальне доручення тощо).

Система Orphus Поделиться на fb