Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

В Україні почала діяти повна заборона на тонкі поліетиленові пакети: які штрафи за порушення

1 січня 2023 року у повному обсязі набув чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» від 01.06.2021 № 1489-ІХ, що запроваджує механізми стимулювання розвитку виробництва біорозчинних пластикових пакетів та забороняє розповсюджувати тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані “маєчки” та інші маленькі) товщиною до 50 мкм. Ці пакети заборонені навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та м’яса на платній основі.

Роз’яснення щодо відповідальності за розповсюдження надтонких пакетів опублікували у Полтавському бюро правової допомоги № 1.

Тонкі і надтонкі поліетиленові пакети мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг. Їх мають замінити біорозкладні пакети, що
відповідають європейським стандартам та мають спеціальне маркування і які можна викидати із органічними відходами у спеціальні контейнери для органіки.

Дозволеними залишаються товсті поліетиленові пакети – ті, що зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною. Їх продаватимуть за гроші.

Відповідальність за розповсюдження надтонких пакетів несуть продавці і власники торгових точок. Покупці, зауваживши порушення, можуть нагадувати їм про відповідальність і покарання. Адміністративно-господарські санкції (штрафи) за порушення законодавства становлять:

за перше порушення — у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500-17000 грн.),

за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення — у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.),

за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення — у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Контролюватиме дотримання законодавства у цій сфері Держпродспоживслужба.

У разі виникнення додаткових питань, можете звернутися до Полтавського бюро правової допомоги № 1 за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном (0532) 56-02-88.

Також функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:

скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням,

або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;

у месенджерах Телеграм та Вайбер;

у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;

правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.

Система Orphus Поделиться на fb