Ви тут:
Суспільство 

Українці за кордоном зможуть отримати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця їх перебування

Зареєструвати шлюб, народження дитини, інших актів цивільного стану стане легше для українців за кордоном. Закордонні дипломатичні установи України тепер зможуть користуватися Державним реєстром актів цивільного стану громадян.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Нововведення дасть можливість закордонним дипломатичним установам проводити держреєстрацію актів цивільного стану, вносити зміни до актових записів цивільного стану, поновлювати й анульовувати їх.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну 24 січня 2023 року. Воно набуде чинності через 10 днів після його опублікування.

Також закордонні дипломатичні установи зможуть повторно видавати свідоцтва про держреєстрацію та витяги з Реєстру. Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія.

Ця ініціатива була розроблена на виконання рішень Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з тимчасово окупованих територій та третіх країн, який очолює Віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Таким чином, українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання в закордонних дипломатичних установах України.

Закордонні дипломатичні установи, які здійснюватимуть надання послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану з використанням Реєстру, визначить Міністерство закордонних справ.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb