Ви тут:
Спорт Суспільство 

Українка стала чемпіонкою Європи з біатлону

Другий день чемпіонату Європи з біатлону відкрився жіночим спринтом, гонкою на 7.5 кілометрів та двома вогневими рубежами.

Про це повідомляє “Суспільне.спорт”.

На жіночий спринт тренерський штаб збірної України виставив ту ж п’ятірку, що і на індивідуальну гонку (інших біатлоністок у складі команди на Євро-2023 немає): Юлія Джима, Анна Кривонос, Олена Білосюк, Анастасія Меркушина та Любов Кип’яченкова.

Медалістка Євро-2023, Юлія Джима, яка претендувала також на медалі у цій гонці не змогла впоратися зі стрільбою. Юлія була найшвидшою з українок на перших двох колах, але зробила одразу три промахи (один на стрільбі лежачи та два – стоячи), відтак втратила будь-які шанси на медалі. На останньому колі Джима скинула швидкість і зрештою програла майже дві хвилини переможниці. Також по три промахи у Олени Білосюк та Любов Кип’яченкової.

Після першої стрільби показник Меркушиної був четвертим – вона відставала на 4 секунди від проміжної лідерки, норвежки Юні Арнеклейв. Уже на підході до другої стрільби Анастасія була шостою – 20 секунд відставання від німкені Селіни Гротіан.

Надважливою стала друга стрільба: Меркушина стріляла не надто швидко, але змогла закрити усі п’ять мішеенй. Відтак, на останнє коло вона вийшла лідеркою. Ситуація була наступною: другою йшла Ванесса Гінц з Німеччини, відставання в 5 секунд, на третьому місці шведка Тільда Йоганссон – 10 секунд відставання, далі ще в 8-9 секунд три спортсменки.

На останньому колі Меркушина бігла уже за результатом Гінц та Йоганссон, оскільки стартувала після них. Тренери вели її по дистанції. На попередніх колах Анастасія була повільнішою за Тільду, але рухалася майже у тому ж темпі, що і Ванесса.

На фінішній прямій Анастасія допрацювала на максимум і випередила показник Йоганссон на 0.5 секунди, а Гінц – майже на дві секунди. Тобто українка втримала свою невелику перевагу та здобула “золото”! Четвертою фінішувала Стіна Нільссон, яка програла Меркушиній 8 секунд.

Система Orphus Поделиться на fb