Ви тут:
Анонс Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбудеться виставка етнофотографа Анни Сенік

14 січня у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка презентують виставку робіт етнофотографа Анни Сенік, присвячену традиційним образам Полтавщини: портрети українців у автентичному одязі Полтавського регіону.

Початок о 12:00.

“Давно омріяна нами з Едуардом Крутьком і викохана зусиллями Яніни Барибіної подія нарешті відбудеться. Запланована ще в грудні 2021, ця виставка чекала свого часу понад рік. Війна крала в нас можливості, ресурси, безпеку, але ворогу виявилось не під силу відібрати в нас традиційну красу й згуртованість навколо її збереження. Полтавщина – моя велика любов і невичерпне натхнення. Сподіваюсь, ці фото принесуть гостям виставки трохи світлої радості у темні часі, нагадають хто ми і які. Адже прекрасна українська культура житиме доти, доки кожен із нас носить в собі незгасиму любов до неї “, – зазначила етнофотограф Анна Сенік.

Під час виставки лунатимуть давні колядки, щедрівки та інші пісні зібрані в етнографічних експедиціях на Полтавщині у виконанні фолькльорного гурту “Лунниця”.

На виставці також будуть присутні і моделі, що брали участь у проєкті. Анна Сенік називає з великою шаною “мої музи”. Це знані на Полтавщині особистості, які постануть перед відвідувачами у нових для полтавців та полтавок фотообразах.

Організатор виставки депутатка Полтавської обласної ради Яніна Барибіна.

Довідково. Анна Сенік – фотограф, засновниця напрямку української етно-фотографії. Вже понад 10 років створює портрети у традиційному національному вбранні у співпраці із фаховими етнографами та дослідниками історії українського вбрання. Серед всього, особливу увагу приділяє розкриттю образів Полтавщини – як колиски української культури. У фотографіях використані строї з приватних колекцій та зібрань, в тому числі Етнографічної збірки «Древо» Едуарда Крутько, а також з фондів Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.

Марія Бойко

Фото: Анна Сенік

Система Orphus Поделиться на fb