Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували гастро-енциклопедію Полтавщини Марини Пушкарьової

29 січня у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного презентували книгу авторки-рестораторки Марини Пушкарьової “Гастрономічні нариси з Полтавщини або невигадані історії про любов до своєї справи”.

Музей надзвичайно смачно запрошував на цю подію: “З ким чи з чим асоціюється у Вас Полтавщина?  З Іваном Котляревським та Панасом Мирним, Левком Боровиковським та Опанасом Сластіоном, з Більським городищем та горою Пивихою. А от любителі смачненького на перше місце поставлять пухкі галушки, смачнющий борщ, ситну качану кашу, соковиті сливи. А якщо врахувати, що на Полтавщині готують кілька десятків різновидів борщів, вареників, галушок, то про їжу можна говорити з ранку до ночі. Ми не посміємо вкрасти Вас на весь день, а от на кілька годин наважимось! Бо тема нашої зустрічі не просто смачна, а дуууже смачна! Точніше, смачна по-полтавськи. Не будемо випробовувати Вашу цікавість, щоб не скисла, як вино, а відразу запросимо на презентацію маленької гастро-енциклопедії полтавських страв, приправлених цікавими історіями. “Гастрономічні нариси з Полтавщини або невигадані історії про любов до своєї справи” – це подорож гастрономічними стежками рідного краю у компанії з людьми, які люблять свою справу. Які вміють готувати. І вміють подавати. А головне – вміють любити і ділитися своєю любов’ю. Просимо бути трішки голодними. Дегустуватимемо одну із найдавніших полтавських страв”.

І бажаючі долучитись до цікавої мистецької події, звісно, знайшлися, тим більше, що й частування вдалося на славу. Зовсім невипадково презентація відбулася у музеї Панаса Мирного. Кураторка й модератор зустрічі, одночасно працівник музею і власниця туристичного бренду “Скарбничка Мандрів” вміє і запросити, і організувати, і пригостити. Цікавими подорожами, зустрічами та й стравами унікальними також від душі.

На зустрічі йшлося ще й про те, що наші воїни в пекельному бою відстоюють Україну – її історію, традиції, мову та культуру. Тож, сьогодні як ніколи раніше варто усвідомити, що ідентифікує нас як націю у чому є наші унікальні прояви. Зовсім невипадково у культурній дипломатії на озброєння взято й кулінарну дипломатію, як інструмент м’якої сили.

“Мені, як одній із команди співзасновників фестивалю “Полтавська галушка”, надзвичайно приємно, що Марина Пушкарьова приділила у книзі увагу страві, яку ми всіма своїми силами популяризуємо через фестиваль – галушкам! Книга вмістила у собі цікаву і неочікувану інформацію про борщ, галушки, сливи, качану кашу, вергуни. Особливо хочеться відзначити, що пошук автентичних страв, популяризація локальних кулінарних традицій це те, що дуже якісно відрізняє і вирізняє підходи у роботі Марини та її дітище – ресторацію Таверна “4-ий Бастіон”, – написала на своїй фейсбук-сторінці депутат Полтавської обласної ради, волонтерка і експерт з туризму Яніна Барибіна.

Марія Бойко

Фото: Яніна Барибіна

Система Orphus Поделиться на fb