Ви тут:
Культура Суспільство 

У Лубенському музеї розповіли про український модерн

29 січня у Лубенському краєзнавчому музеї відбулася зустріч, присвячена українському архітектурному модерну.

Архітекторка Ірина Казакова розповіла про стиль, який поєднав у собі елементи української церковної та хатньої архітектури та українського бароко.

Шанувальники історії побачили будівлі, спроєктовані Василем Кричевський, Опанасом Сластьоном, Костянтином Жуковим. Ці будівлі прикрасили українські міста на початку ХХ століття.

Ірина Казакова поділилася спогадами про роботу над проєктом реконструкції будинку колишньої Лубенської земської лікарні архітектора Дмитра Дяченка, яка є справжньою архітектурною перлиною міста та привабливим туристичним об’єктом. Мандрівник-краєзнавець з Харківщини Сергій Лисенко, який тимчасово мешкає на Лубенщині, розповів про свої велоподорожі, під час яких він сфотографував та дослідив стан 42 унікальних архітектурних пам’яток України – земських шкіл споруджених за проєктом архітектора Опанаса Сластьона.

Свої думки стосовно збереження пам’яток архітектури краю висловили історик Олександр Барсуков та науковий співробітник музею Тетяна Сафронова. Учасниками зустрічі у форматі “живого” музею стали переселенці з різних регіонів України та шанувальниця історії з Чорнух Ірина Булда.

Марія Бойко

Фото: Тетяна Сафронова

Система Orphus Поделиться на fb