Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Гадячі провели майстерклас з вибійки

Для жителів Гадяча вихідними провели майстерклас з вибійки – одного із видів декоративно-прикладного мистецтва.

Вибійка – це техніка нанесення кольорового узору на тканину. На території України ця техніка відома з ХІ століття. З ХVІІІ – ХІХ століття на Полтавщині збереглися вибивні рушники, прикрашені рослинним та геометричним орнаментом. Завдяки швидкому нанесенню орнаментів, вибійка стала одним з найпопулярніших способів оздоблення одягу та ужиткових предметів.

Організували та провели майстерклас з вибійки викладачі спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського – Ірина Середа, Олександр Бондаренко, Оксана Кисіль, Марина Клименченко, Лариса Максимів, Сніжана Мелхісадекова та Наталія Харагай.

Під час майстеркласу учасники дізналися про способи декорування тканин, про особливості нанесення візерунка на полотно та мали змогу власноруч декорувати сумку-шопер. Кожному із учасників майстер-класу вдалося створити цікаве та неповторне орнаментальне і кольорове рішення декоративного оздоблення ужиткового предмету.

“У реаліях сьогодення кожен із нас потребує приємного спілкування, позитивних емоцій, затишної атмосфери, і саме заняття мистецтвом дає таку можливість. Окрім цього, благодійний майстер-клас дав можливість долучитись до збору коштів на допомогу Збройним силам України. Тож цінуймо своє рідне, бережімо наше мистецтво та разом крокуймо до Перемоги!”, – зазначила Ірина Середа.

Марія Бойко

Фото: Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв

Система Orphus Поделиться на fb