Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Регіональний центр з надання БВПД та Департамент соцзахисту населення Полтавської ОВА підписали Меморандум про співпрацю

19 січня у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбулося засідання круглого столу “Особливості захисту соціальних прав громадян в умовах воєнного часу”.

Під час засідання обговорили особливості роботи органів державної влади та представників громадського сектору у напрямі соціального захисту прав громадян, насамперед вимушених переселенців, виробити механізми співпраці державного та недержавного сектору задля захисту прав громадян.

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко наголосив на необхідності об’єднання зусиль задля реалізації, забезпечення та захисту соціальних прав громадян, адже в у мовах воєнного стану підтримка соціально вразливих категорій громадян є одним із першочергових завдань держави.

Про особливості організації надання правової допомоги населенню області та співпрацю з соціальними партнерами у регіоні розповів директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий. Він поінформував, що фахівці Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги області проводять активну правопросвітницьку роботу з громадянами. Ключовими цільовими аудиторіями для проведення правопросвітниницької роботи в умовах воєнного стану є ВПО та військовослужбовці. Задля розширення доступу ВПО до безоплатної правової допомоги та зручності її отримання фахівці системи безоплатної правової допомоги Полтавщини проводять правове інформування та правове консультування такої категорії в місцях їх контактного перебування та проживання.

Фахівці Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги області надають первинну та вторинну правову допомогу у місцях видачі гуманітарної допомоги, місцях тимчасового прихистку внутрішньопереміщених осіб, гуртожитках, приміщеннях органів соціального захисту, центрах надання адміністративних послуг. Це дуже зручно для внутрішньо переміщених осіб, оскільки їм не потрібно з’ясовувати, де знаходиться бюро правової допомоги, який має графік роботи, а також не потрібно покидати місце свого постійного проживання та витрачати кошти на проїзд до бюро.

“Протягом 2022 року безоплатну первинну правову допомогу у вигляді правових консультацій отримали 5631 особа з числа ВПО, вторинну правову допомогу у вигляді складання документів. Представлення їх інтересів у суді отримали 459 осіб. Для осіб, які знайшли прихисток у Полтавській області було проведено 174 заходи з питань інформування про їх права, соціальні гарантії”, – розповів Олександр Черчатий.

За його словами, особливою категорією для надання правової допомоги та проведення правопросвітницьких заходів для системи БПД є військовослужбовці та члени їх родин. Лише з початку роботу до місцевих центрів та бюро правової допомоги Полтавщини звернулося майже 2 000 осіб з числа військовослужбовців, ветеранів війни та учасників АТО за отриманням первинної правової допомоги у вигляді правових консультацій та правової інформації.

Правову допомогу у вигляді складання документів процесуального характеру та захист їх отримало маже 1000 захисників. Таку допомогу надавали юристи бюро правової допомоги та адвокати, які співпрацюють із системою БПД.

“Кількість звернень громадян у порівнянні з минулим роком значно збільшилася. Протягом 2022 року до фахівців системи БПД області звернулося понад 44 412 громадян, що майже на 7 000 більше ніж у минулому році. Показники звернень говорять самі за себе, адже за роки своєї діяльності система БПД Полтавщини зарекомендувала себе як дієва інституція у напрямі захисту прав громадян. Кількість звернень це не просто цифри, а певні життєві ситуації людей, які потребують вирішення у правовому полі. У цьому напрямі громадянам  допомагають юристи бюро правової допомоги та адвокати, які співпрацюють з нею”, – додав директор Регіонального центру.

Про організацію надання соціального захисту населення в Полтавській області розповіла учасникам зібрання директорка Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної військової адміністрації Людмила Корнієнко.

Під час заходу підписали Меморандуму про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної військової адміністрації.

Також учасники обговорили можливості взаємодії органів державної влади та представників громадських організацій задля захисту соціальних прав громадян, особливості перенаправлення до центрів правової допомоги, можливості проведення спільних виїзних консультувань та проведення правопросвітницьких заходів для соціально вразливих груп.

Система Orphus Поделиться на fb