Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Правила дорожнього руху існують не тільки для водіїв, але і для пішоходів, – Роман Ніколаєнко

Минулого року на Полтавщині задокументували 1711 порушень правил дорожнього руху пішоходами. І це лише ті випадки, які були зафіксовані на місці вчинення правопорушення.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Полтавщини.

Як зазначив очільник Управління превентивної діяльності Роман Ніколаєнко, з початку 2023 року на Полтавщині до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 127 КУпАП вже притягнуто понад сотню громадян. Серед порушників переважно ті, які або “не помітили” пішохідного переходу або “не дочекалися” зеленого сигналу світлофора.

Як свідчить статистика, пішоходи іноді “забувають”, що Правила поширюються на всіх учасників дорожнього руху. Для того, щоб нагадати їм про визначені та затверджені Кабінетом Міністрів України обов’язки, на дороги Полтавщини вийшли екіпажі секторів реагування патрульної поліції. Правоохоронці здійснюють моніторинг загального стану безпеки на дорогах, стежать за поведінкою учасників дорожнього руху та, за наявності підстав, реагують на порушення.

“Хоча визначальне завдання Правил – зберегти життя і здоров’я кожного учасника дорожнього руху, їх так легко іноді ігнорують ті, на кого вони поширюються! Варто завжди пам’ятати, що Правила дорожнього руху існують не тільки для водіїв, але і пішоходів. Однак, на жаль, нам доводиться людям постійно про це нагадувати”, – наголосив Роман Ніколаєнко.

У Миргороді цього тижня поліцейські сконцентрували свою увагу на центральній частині міста, де в останні роки реєстрували найбільшу кількість дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів, які перетинали проїзну частину дороги поза межами регульованих перехресть. Щоб пішоходи почули, що нехтування правилами безпечної поведінки призводить до трагічних наслідків, правоохоронці взяли до рук гучномовці.

“Ми сподіваємося, що завдяки додатковим профілактичним заходам нас нарешті почують ті, хто звик нехтувати Правилами дорожнього руху, та усвідомлять суть слогана «Безпека дорожнього руху – це безпека життя». Наша мета – спонукати пішоходів до осмислення можливих наслідків недбальства та розуміння, що безпека кожного учасника дорожнього руху вимірюється його рівнем самодисципліни та відповідальності. Батькам нагадуємо, що дітей необхідно не тільки навчати правил безпечної поведінки на дорозі, а бути для них прикладом”, – зазначив начальник сектору реагування патрульної поліції Миргородського райвідділу Сергій Куліш.

Також поліцейські нагадали про штрафи для пішоходів та велосипедистів, які з березня 2021 року збільшилися у кілька разів. Так, за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, за перехід проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами доведеться сплатити 255 грн. А велосипедисту за порушення правил загрожує 340 грн штрафу. Штраф за повторне порушення ПДР велосипедистом чи пішоходом – 850 грн.

Якщо і пішоходи, і велосипедисти були у стані сп’яніння, штраф автоматично зростає до 680 гривень. За створення аварійної обстановки учасникам дорожнього руху можуть призначити або 850 гривень штрафу, або до 40-ка годин громадських робіт.

Фото: поліція

Система Orphus Поделиться на fb