Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

“Поряд. Поруч”: у Полтаві презентували виставку світлин Ігоря Ткачова

21 січня у мистецькому просторі МІСТОХАБ презентували фотопроєкт Ігоря Ткачова “Поряд. Поруч”.

У гостей на презентації була можливість поспілкуватись із автором.

“Перед справжньою трагедією не проливають сліз, перед нею кам’яніють. Документальний сенс фотографій, є найпріоритетнішим, але ми побудували експозицію не за принципом об’єднання фотографій за місцем і періодом, а створили певний наратив, аби дещо відсторонити глядача від послідовності і систематизації, занурити у роздуми і викликати бажання ставити запитання і, можливо, шукати відповіді. Можна прослідкувати як фотографія встановлює зв’язок з глядачем. Присутність людей в кадрі зазвичай робить фото більш драматичним, спонукаючи нас співпереживати подіям, що відбуваються в експозиції. Між цим дуже помітними виступають кришталево естетичні знімки. Вони контрастують з іншими, створюючи свою окрему реальність, яка здається настільки застиглою у часі, що спонукає просто медитувати. Підсумовуючи, можна сказати, що за неможливості осягнути всю трагедію — через відсутність досвіду — більшість з нас не може сформувати аутентичну картину подій. Тут на допомогу приходять образи, які допомагають компенсувати нашу тривогу незнання”, – впевнена кураторка проєкту Аліна Бушер.

Автор світлин Ігор Ткачов документує війну майже від початку повномасштабного вторгнення, зараз працює для новинної агенції AFP. Більшість часу знаходиться у відрядженні, як сам, так і з командою. Був у Лисичанську та Сєвєродонецьку, знімав перші дні вільного Херсону, складну ситуацію в Бахмуті, важке життя місцевих в холодному Лимані, жахливий обстріл Херсонщини, де загинули 11 людей.

За час повномасштабного вторгнення йому довелося побувати майже всюди де проходили бойові дії, побачити наслідки окупації й радість звільнення, пережити нелегкі часи й дожити до сьогодні. Ігор знімає події Україно-російської війни з двох причин: перша – новинна; через агенцію новин AFP світлини потрапляють на тисячі ресурсів світу, їх мають можливість бачити не лише Україна та Європа, а й всі континенти нашої планети. Друга мета цієї роботи це документація того, що відбувається. В ці новини та документації потрапляють історії звичайних людей, історичні події та буденне життя в надскладних умовах.

“Війна йде ще досі, Війна поряд”, – такий меседж вкладає фотограф у свою роботу. Метою виставки є привернення уваги до страшних реалій сьогодення в нашій країні. Експозиція побудована таким чином, що наштовхує на роздуми і ставить запитання. Це, у першу чергу, розповідь про життя та смерть і що відбувається поміж ними. Що являє собою життя, коли зникає комфорт і звичність усталених дій та ритуалів? Як воно пахне, звучить і проходить там, де немає безпеки і найнеобхіднішого? Смерть на фотографії, про що вона нам говорить? Чим відрізняється смерть своїх і чужих? Ця виставка покликана допомогти замислитись про трагедію життя під час війни, про те, що ти робиш тут і тепер, аби твоє життя відбулося.

Відвідати виставку можна до 28 січня за адресою вулиця Спаська, 10.

Марія Бойко

Фото: Ігор Лотиш

Система Orphus Поделиться на fb