Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Маємо перед новим аграрним сезоном вирішувати усі проблеми і ризики, – Олексій Бруслик на зустрічі із із сільгоспвиробниками Лубенського району

Під час робочого візиту в Лубенську громаду заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик зустрівся із сільгоспвиробниками області, обговорили проблемні питання проведення весняно-польових робіт.

Олексій Бруслик подякував аграріям за підтримку ВПО, військових, за те, що в умовах війни посіяли і зібрали врожай, надають робочі місця, тримають продовольчий тил.

«На початку року мали зустріч із представником ООН в Україні. Одне із базових питань, яке обговорювалося, – продовольча безпека. На нашу область є великі сподівання в цьому питанні, – розповів Олексій Бруслик. – Ми обговорювали питання, що стосується отримання рукавів для збереження зерна. Завдання і прохання – чітко визначити проблемні моменти, які є напередодні посівної кампанії, щоб ми озвучили їх перед профільним міністерством. Хочемо почути ваші пропозиції. Війна триває. Маємо перед новим аграрним сезоном вирішувати усі проблеми і ризики».

На нараді розглянули два питання: звіт про роботу Державного аграрного реєстру та обрання делегатів на обласну конференцію. Голова ГО «Полтавська обласна Асоціація фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної сотні Віктора Чміленка» Василь Бурлака розповів про стан справ фермерів в АПК.

 «Завдячуючи роботі наших аграріїв область вчасно посіяла і зібрала більше 5 мільйонів тонн зерна. Полтавщина тримає перше місце по кукурудзі й друге – по сої та соняшнику. Також ми посіяли більше 200 тисяч гектарів озимини. Ми вже отримали певні уроки з минулорічної посівної та обов’язково врахуємо їх цього року», – зауважив директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов.

Фермери із Гребінки, Пирятина, Оржиці, Хорола обговорили питання мобілізації механізаторів, швидкої перепідготовки спеціалістів, ринку землі, виїзду за кордон для купівлі обладнання, нюанси Державного аграрного реєстру, зміни в законодавстві та можливості аграрних позик.

Система Orphus Поделиться на fb