Ви тут:
Суспільство Україна 

Керівництво Житомирської митниці викрили на корупційних схемах, – СБУ

Служба безпеки спільно з ДБР викрила корупційну схему на Житомирській митниці. Механізм полягав у незаконному ввезенні в Україну автомобілів.  Це завдало збитків державному бюджету на понад 20 млн грн.

Про це повідомили в СБУ.

 

Злочинний механізм налагодили керівники одного із митних постів області. Задокументовано, що вони допомагали імпортувати іноземні “швидкі” без сплати встановлених митних платежів.

“Як свідчать матеріали провадження, восени 2020 року представники столичної компанії-імпортера переправили до України 26 автомобілів меддопомоги і оформили їх зберігання в режимі “митний склад”. Ця норма передбачає перебування транспортного засобу на території митних логістичних центрів без сплати податків і зборів упродовж 1 року”, – зазначили в СБУ.

Після закінчення цього терміну авто мають розмитнити з перерахуванням відповідних платежів до держбюджету або повернути до країни-експортера.

“Митники “домовилися” із комерсантами зробити фіктивний реекспорт “швидких” для штучного продовження терміну їх безоплатного перебування в Україні.

СБУ встановила, що посадовці проводили за документами “повторний заїзд” через кордон, але насправді іноземні транспортні засоби залишались на митному складі на Житомирщині.

За цей час комерсанти підшукували покупців на імпортований товар та реалізовували його після розмитнення за “мінімальною” ставкою.

Для цього вносили до митних декларацій штучно занижену вартість зарубіжних авто, а митники “не помічали” цю невідповідність з реальною сумою.

“На підставі зібраних доказів заступнику начальника митного посту та керівнику відділу митного оформлення повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України”, – додали в СБУ.

Суд обрав фігурантам запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Фото: СБУ

Система Orphus Поделиться на fb