Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Добровольці, які стали на захист країни, отримають статус учасника бойових дій

Статус учасника бойових дій зможуть отримувати цивільні особи, які від початку широкомасштабного наступу рф стали на захист України, але не вступили до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів.

Джерело: Мінветеранів

Відповідний законопроєкт (реєстр.№ 7322), який був розроблений за безпосередньої участі фахівців Мінветеранів, 12 січня Верховна Рада України конституційною більшістю голосів прийняла у другому читання та в цілому.

Ухваленими змінами до чинного законодавства надається можливість визнати учасниками бойових дій осіб, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.

Документ також визначає коло осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Ухвалення даного закону є важливим особливо в частині врегулювання прецедентів щодо надання відповідних статусів цивільним особам, які з перших днів широкомасштабної агресії рф проти України брали безпосередню участь у захисті країни. До Міністерства надходять відповідні звернення, зокрема й від членів родин полеглих захисників та захисниць. А прийняття законопроєкту надає Мінветеранів можливість врегулювати подібні прецеденти.

Відповідно до законопроєкту рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів.

Фахівці Міністерства опрацюють та подадуть на розгляд Уряду відповідні проєкти актів, якими визначатиметься механізм надання статусів добровольцям, а також членам родин загиблих захисників і захисниць.

Система Orphus Поделиться на fb