Ви тут:
PROвсе Суспільство 

До 2066 року озоновий шар Землі зможе повністю відновитися, – ООН

Десятиліттями озоновий шар Землі, що захищає життя на нашій планеті від шкідливих ультрафіолетових променів сонця, страждав від звичайних хімікатів, які використовуються у всьому: від холодоагентів до лаку для волосся.

Про це повідомляє ain.ua.

Але нині дірки в озоносфері зменшуються завдяки десятиліттям глобальних зусиль з його відновлення, підтвердила вчора спеціалізована міжурядова установа ООН у сфері метеорології — Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

Над Північною півкулею в Арктиці восени та взимку з’являються численні озонові мінідірки площею 2 млн км², а час їх життя триває до тижня.

Дослідники NASA та NOAA (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень) виявляють та вимірюють розміри озонових дір за допомогою супутників та метеозондів.

У 2021 році вчені зафіксували найнижче значення загального вмісту озону, що склало 102 одиниці Добсона та є 8 найнижчим значенням з 1986 року. На висотах від 14 до 21 кілометра озон майже повністю був відсутній під час максимального збільшення озонової дірки.

Попри це, антарктична озонова дірка 2021 року значно менша за дірки кінця 1990-х та початку 2000-х років.
Група експертів ООН представила нові прогнози під час щорічної зустрічі Американського метеорологічного товариства. Очікується, що найближчими десятиліттями завдяки обмеженню на викиди, озоновий шар “вилікується”. Приблизно до 2066 року, за оцінками ВМО, він повернеться до рівня 1980 року над Антарктикою — до появи дірок.

Система Orphus Поделиться на fb