Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До 150-річчя Василя Кричевського у Полтаві відбулася лекція-дискусія

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулася лекція-дискусія, присвячена особистості, яка своєю діяльністю здобула статус символу високого мистецького подвижництва та утвердження національної самобутності Василю Кричевському.

“Якщо уявити мистецтво якогось народу як храм, що спирається на колони, то однією з таких колон українського мистецтва був Василь Григорович Кричевський”, – так сказав український художник Святослав Гординський. Про велич постаті Василя Кричевського говорили на музейній зустрічі, яка присвячена відзначенню 150-річчя митця.

Музей Панаса Мирного має також кілька унікальних експонатів, пов’язаних із творчістю митця: оригінал книги “Малюнки Порфирія Мартиновича до “Енеїди” Котляревського” з обкладинкою, яку створив Василь Кричевський (видання 1903 р.); оригінальне фото внутрішнього інтер’єру будинку полтавського адвоката М. Дмитрієва. Будинок споруджено за проєктом Василя Кричевського, після смерті адвоката будинок викупить у вдови родина Кричевських (фото Фріденталя); оригінальне фото пам’ятника адвокату М. Дмитрієву, спорудженого за проєктом Василя Кричевського в українському стилі (фото Фріденталя).

Музейники і учасники висловлюють вдячність лекторці – науковому співробітнику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Оксані Сулимі, адже захоплено ловили кожне слово і рух.

Марія Бойко

Фото: Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного

Система Orphus Поделиться на fb