Ви тут:
Суспільство Україна 

ДБР передало Нацгвардії бронепластини та балістичні шоломи на 8 млн грн

Державне бюро розслідувань передало майже дев’ятсот бронепластин та балістичних шоломів Національній гвардії України на 8 млн гривень.

Про це повідомили в ДБР.

Засоби індивідуального захисту вилучили у межах досудового розслідування стосовно власників відомої мережі військових магазинів.

Навесні 2022 року бізнесмени звернулись до однієї з військових частин із пропозицією привезти для них безкоштовно бронепластини та захисні шоломи. Вони обіцяли закупити їх власним коштом за кордоном та передати військовим, як безоплатну допомогу.

Комерсанти попросили надати відповідний сертифікат на ввезення товарів військового призначення, що дозволяло уникнути проходження митних формальностей та сплати платежів до державного бюджету.

“Після отримання документації, зловмисники завезли з Польщі 1,5 тис. бронепластин та 300 захисних шоломів. Задекларована вартість вантажу склала понад 800 тис. гривень. Експерти ж ввезений товар оцінили у 15 млн грн. Замість того аби безоплатно передати товар військовим, як було передбачено, підприємці запропонували керівництву частини укласти з ними договір купівлі-продажу та викупити продукцію за ринковою вартістю. Коли військові відмовили, підприємці почали тиснути на них. Водночас «гуманітарні» бронепластини та шоломи були виставлені на продаж через мережу власних магазинів.”, – зазначили в ДБР.

У липні ДБР викрило комерсантів на махінаціях з гуманітарною допомогою для Національної гвардії України на загальну суму майже 15 млн гривень. Підозрюваним загрожує позбавлення волі до 7 років.

Фото: ДБР

Система Orphus Поделиться на fb