Ви тут:
Суспільство 

4 січня – святої Анастасії: що не можна робити у цей день

4 січня вшановують пам’ять святої Анастасії. Вона прийняла мученицьку смерть за віру за часів гонінь на християн.

Анастасія Путорозрішниця вважається покровителькою всіх породіль, а тому їй молилися, щоб попросити допомоги у пологах. Їй також молилися про здоров’я і благополуччя дітей, вирушаючи до церкви 4 січня. Крім того, вважалося, що Анастасія – покровителька безневинно засуджених.

Заміжні жінки і дівчата на виданні вишивали 4 січня особливі рушники. Вважалося, що саме вони можуть бути надійними оберегами і допомогти легше народити дитину, а також зберегти здоров’я матері. Таким рушником бабка-повитуха згодом витирала піт з чола жінки, яка народжує, і вимовляла змови, які допомагали полегшувати біль і страждання.

Іменини відзначають Анастасія, Богдана, Феодотій, Феодотія, Федот, Євтихіан, Борис.

Вважається, що пологи 4 січня проходять легко і успішно. Щоб полегшити родовий процес, було заведено розв’язувати всі вузли на одязі вагітної й розплітати їй коси. Вагітних в цей день годували кашею, з метою запобігти викидню.

По погоді на Анастасію дивилися, яким буде жовтень. Якщо морозно і сонячно за вікном, то місяць буде теплим. Негода або сльота – до холодного і дощового жовтня. На даху багато бурульок – рік буде врожайним. Хмари проти вітру пливуть – очікується буде снігопад. Якщо в річці води стало менше, то улов риби буде в цьому році поганий. Ще це знак, що літо буде посушливим.

Вважається, що 4 січня сняться погані сни, які пророкують біду. Добре, якщо в цей день людині нічого не наснилося.

Не можна лаяти і бити тварин, інакше можуть бути проблеми зі здоров’ям.

Вагітній сьогодні не можна нервувати і лаятися.

Не можна вишивати зеленими і синіми нитками.

На Анастасію не варто проколювати вуха, інакше вони будуть довго гоїтися.

Не можна ходити по будинку босоніж.

День вдалий для рукоділля, але вагітним шити не можна.

Цей день в історії:

Всесвітній день азбуки Брайля;

1875 – народився Василь Ян, письменник, мандрівник українського походження, автор відомих історичних романів “Чингісхан”, “Батий”, “До “останнього” моря”;

1919 – Рада Східної Галичини прийняла рішення про приєднання до України.

Система Orphus Поделиться на fb