Ви тут:
Суспільство 

31 січня: яке сьогодні свято, іменини та прикмети

31 січня вшановують пам’ять святителів Афанасія і Кирила, архиєпископів Олександрійських. Все своє життя вони боролися з єретиками і несли до людей віру в Христа.

Афанасій народився в Олександрії в родині християн. В молоді роки став дияконом Олександрійської Церкви. Ще будучи зовсім молодим чоловіком Афанасій бачив, що в церкві немає справжньої благочесті. Адже надто багато людей є послідовниками Арія, який заперечував той факт, що Христос має в собі божественну природу. Коли помер патріарх Олександр, Афанасій зайняв його посаду і почав розвінчувати вчення аріан. Через це вони святого обмовили і навіть приписали йому зґвалтування і вбивство. Кілька разів патріарха виганяли з Олександрії.

Кирило також був відомим борцем за справедливість та віру в Христа. Коли він отримав посаду патріарха, то вигнав єретиків з Олександрії, освятив капище язичників та навіть побудував великий храм на його місці. Найважчою ж була боротьба Кирила з несторіанською єрессю, Кирило зміг добитися скликання Вселенського Собору. Саме там вчення Несторія визнали єретичним, а самого Несторія позбавили сану і вигнали у Лівійську пустелю.

Іменини відзначають Олена, Кирило, Павло, Євген, Іван, Оксана, Герасим, Марко, Сергій, Дмитро, Михайло, Омелян, Микола, Іларіон, Охрім, Єфрем, Маркіян, Максим, Ксенія, Володимир, Марія, Олексій, Опанас та Афанасій.

Наші предки називали цього святого Афанасій Ломонос. В останній день січня часто стоять сильні морози. Наші предки в цю дату виганяли відьом. Для цього знахарі опівночі заговорювали пічну трубу, адже саме по ній відьми потрапляють в будинок. Селяни в цю дату оглядали запаси корму і дров. Якщо запасів залишалося мало, старались менше годувати худобу.

Тривала весільна пора. Юнаки та дівчата багато часу проводили разом, намагаючись підшукати собі пару та подружитися до весілля. Часто 31 січня знайомилися з батьками нареченого чи нареченої, але в гості обов’язково приходили з подарунком.

Не можна хрестити хлопчиків сьогодні, інакше в майбутньому у них буде чоловіче безсилля. З цього дня до Великодня не рекомендується відзначати весілля. Поганий день для переїзду. На новому місці постійно будуть скандали. Не варто звертатися до суду в цю дату, інакше програєте справу. Хірургічні операції по можливості краще не проводити 31 січня.

Якщо у цей день відлига, то літо буде дуже вологим, а врожай поганим. Якщо серйозна заметіль, то зима затримається. Якщо птахи літають низько над землею, то до негоди.

Сни у ніч з 31 січня на 1 лютого можуть бути пророчими.

Цей день в історії

Всесвітній день ювеліра

1734 – російська імператриця Анна видала таємний указ “Про шлюби малоросів” (Князю Шаховському наказувалося докладати чимало зусиль для таємного заохочення “спритним чином”, аби “малоросійський народ охоту мав своячитися і до шлюбу вступати з великоруським народом”. Адже ріднились охочіше з білорусами й поляками. Указ містив посилання на “особливий намір” російського імператора петра здійснити подібні заходи. Уперше повністю оприлюднений у “Киевской старине” за 1905 рік);

1876 – народився Олександр Динник, український вчений у галузі механіки та теорії пружності;

1941 – створено Київську кіностудію науково-популярних фільмів (з 1954 року це Київнаукфільм).

Система Orphus Поделиться на fb