Ви тут:
Суспільство 

26 січня: яке сьогодні свято, іменини та прикмети

26 січня вшановують пам’ять святих Єрміла і Стратоніка.

Вони були двома друзями з Сінгідунума (сьогодні місто Белград, Сербія), яких засудили на мученицьку смерть за християнську віру. Єрмило був дияконом в місті Сінгідунум. Відкрито проявляв свою християнську позицію, за що був кинутий до в’язниці. Довгий час його піддавали страшним тортурам. Але вони не змогли змусити мученика відректися від Христа. Правитель міста, який був затятим язичником, наказав втопити Єрмила у річці Дунай. Стратонік був наглядачем темниці, куди кинули Єрмилу, а також його другом. Він боявся, що втратить посаду і свою службу, якщо відкриється всім, що таємно сповідує християнство. Побачивши страждання свого товариша, Стратонік не зміг втримати сліз, чим і видав себе. Прийняв мученицьку смерть із Єрмилом. Сьогодні мощі святих містяться в Софійському храмі (Константинопіль).

Іменини відзначають власники таких імен: Андрій, Максим, Єрмил, Юхим, Пахом, Яків, Никодим, Єлизар, Никифор та Панас.

Наші предки вірили, що в цей день можна зцілити хворого, якщо посадити його на те місце, де любить спати кішка. А ось засипати з нею не можна – це, навпаки, призведе до хвороб.

У цей день категорично не можна ображати домашніх тварин – це може погано для вас закінчитися. Краще навіть погодувати бездомну кішку, якщо буде можливість – святий Єрміл нагородить за це. Також не варто вмиватися до 13:00, сваритися і базікати зайве – ретельно стежте за своїми словами.

Якщо дуже шумить ліс, то незабаром прийде відлига. Якщо коти довго та багато сплять, то варто готуватись до морозів. Якщо чимало птахів літає низько над землею, то до негоди. Якщо навколо Місяця яскравий серпанок, то очікуються опади. Якщо на вулиці чутно звуки синиць, то весна буде ранньою. Якщо кішка ховає мордочку — буде мороз, лиже лапку — сонячна погода, катається по підлозі — до теплої погоди. Якщо кішка сідає на підвіконня і дивиться у вікно — чекайте на відлигу. Якщо в печі погана тяга — до тепла, а якщо сильна — будуть морози.

Хто в цей день подасть сім милостинь, тому простяться сім гріхів.

Цей день в історії

1923 — у Харкові створена літературна спілка “Гарт”;

1993 — створено Конгрес українських націоналістів;

2001 — у Чорному морі затонув український теплохід “Пам’ять Меркурія”, на борту якого було 54 особи, з яких 12 осіб загинули, 8 зникли безвісти.

Система Orphus Поделиться на fb